Bývalý nájemce, Vysoká škola Karlovy Vary, totiž nesplnila podmínky magistrátu, a tak jí bude nájem ukončen.

„Současný nájemce bude moci objekt využívat do konce školního roku. Výpověď má tedy k 30. červnu,“ informoval náměstek primátora Tomáš Hybner (ČSSD).

Představou vedení města je udržet ve zmíněných budovách na nábřeží Jana Palacha provoz vysokého školství. Už minulý týden přitom chtělo vedení města vyhlásit na pronájem objektu výběrové řízení.

Vzhledem k upřesnění podmínek a nepřipravenosti celého materiálu se podle náměstka Hybnera odkládá. „V samotném výběrovém řízení nás nebude zajímat jen výše dlouhodobého pronájmu, ale i podnikatelský záměr a objem investic do nemovitostí,“ upřesnil Hybner s tím, že tyto dvě podmínky jsou pro vedení města důležitější než výše nájmu.

Náměstek Hybner počítá s tím, že se výběrové řízení magistrátu podaří vyhlásit do 2. června.

„Nový školní rok by mohl tak být už na nábřeží Jana Palacha zahájen. Je ale v podstatě vyloučené, aby šlo i o zahájení školního roku pro denní studium, protože nepočítám s tím, že by toto nový nájemce stačil přes prázdniny zajistit,“ upřesnil Hybner s tím, že nový nájemce bude muset v objektech provést novou elektroinstalaci. Dodal, že o pronájem může znovu požádat Vysoká škola Karlovy Vary.