Ten chce investor postavit v kamenolomu vedle kostela sv. Maří Magdaleny. Všechny tyto opravy, rekonstrukce a stavby mají jedno společné. Vyčerpaní památkáři pokládají funkce, na svůj post na protest proti stavbě hotelu rezignoval Jiří Hladík, děkan kostela Maří Magdaleny.

„Bylo to to jediné, co jsem v dané chvíli mohl udělat a jak upozornit na to, že kostel už takovou zátěž nevydrží. Slova a prosby nepomáhaly, proto jsem zvolil toto řešení,“ vysvětlil svou nečekanou rezignaci Hladík.

Miloš Hladký, vedoucí oddělení památkové péče magistrátu, byl na dotaz, zda podal výpověď právě kvůli hotelu Grand Majestic, skoupý. Stanovisko tohoto odboru ke Grand Majestiku je ale zcela totožné s Ústavem památkové péče v Lokti.

„Předložený návrh považujeme z hlediska památkové péče za nevhodný. Jeho realizace v rozsahu naznačeném v dokumentaci by znamenala výrazné a nevratné poškození památkově chráněného území,“ odmítli návrh odborníci.

Podle Jakuba Kaválka, mluvčího radnice, se nyní investor hotelu Grand Majestic může proti zápornému stanovisku památkářů odvolat. A to ke krajskému úřadu prostřednictvím magistrátu.

„Karlovarská radnice jako správní orgán může své rozhodnutí zrušit nebo změnit,“ vysvětlil. Když se tak nestane, investor se může odvolat ke krajskému úřadu, který vydá rozhodnutí do dvou měsíců.

Pověřený zástupce investora, architekt Mikoláš, ve středu nebral telefon.