Nové multifunkční centrum v Perninku bude dokončeno 31. března. Do obce by mělo vrátit tradiční kulturní akce, které se v Perninku dříve konaly.

„Jsem velice ráda, že se zde podařilo postavit multifunkční centrum. Investice do této stavby byla zhruba 41 milionů korun. Z dotací jsme získali přes 35 milionů korun a zbytek doplatila obec,“ uvedla Jitka Tůmová, starostka Perninku.

Centrum by mělo do obce přilákat i lidi z okolí a jedním z hlavních cílů je vrátit do města tradiční plesy, které se zde v minulosti konaly. „V centru bude samozřejmě velký sál, kde je možno pořádat různé společenské akce. Chtěli bychom sem vrátit například plesy, kterých se tu dříve konalo opravdu hodně. V prvním patře je k dispozici učebna, kde se mohou konat různé kurzy. Samozřejmostí jsou i sportovní akce,“ dodala starostka.

Koncem března by mělo být centrum kompletně hotové. Pro návštěvníky bude otevřené již v první polovině dubna. „Již 31. března by měly být práce dokončeny. Slavnostní otevření multifunkčního centra by se mělo konat někdy v polovině dubna. Určitě to bude pro Pernink velká událost,“ uzavřela starostka.

Občané Perninku se shodují, že centrum bude určitě v budoucnu velice využívané. „Pokud se v novém centru budou konat plesy, tak na každý ráda přijdu. Právě plesy zde chybí, na nejbližší musím jezdit do Karlových Varů, a to se mi nechce. Myslím, že město dotace využilo dobře.“ řekla Kamila z Perninku.