VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pět dalších projektů v kraji získalo evropské peníze

Karlovarský kraj – Pět projektů česko-bavorské spolupráce získalo evropské peníze. Rozhodli o tom během června členové Monitorovacího výboru programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko na svém zasedání v Chodové Plané.

30.7.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Zuzana Škvrnová

Z jednatřiceti projednávaných projektů schválil výbor dvacet projektů s celkovým příspěvkem z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) ve výši 12,5 milionů EUR. „Žadatelům z Karlovarského kraje bylo schváleno pět projektů zaměřených na propagaci a rozšíření nabídky cestovního ruchu a na spolupráci institucí ve veřejné sféře,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil (ČSSD).

V Karlovarském kraji se jedná mimo jiné o projekt zaměřený na propagaci, prezentaci a ochranu cenného přírodního a kulturního dědictví Česko-bavorského geoparku. Tato geologicky rozmanitá krajina zasahuje na území Karlovarského a Plzeňského kraje, Horních Frank a Horního Falcka.

Žadatel, Muzeum Sokolov, příspěvková organizace Karlovarského kraje, bude ve spolupráci s partnery ke svému záměru využívat vedle klasických postupů také moderních technologií – takzvaných bee-tagů, GPS technologií či MP3 stezek. „Zájemci tak budou mocí získávat informace o zajímavých lokalitách například prostřednictvím svých mobilních telefonů,“ vysvětlil Navrátil.

Cílem dalšího projektu, na němž budou spolupracovat státní archivy, je digitalizace archiválií odkazujících na společnou minulost Čechů a Němců. Archivní dokumenty budou odborně zpracovány a zpřístupněny veřejnosti prostřednictvím internetových stránek.

V rámci projektu Clara II budou zástupci veřejné sféry z obou stran hranice na vzájemných setkáních řešit společné strategie příhraničního venkovského prostoru nebo aktuální problémy pohraničních regionů. „Zaměří se také na trvale udržitelný a koordinovaný rozvoj dopravy, lidských zdrojů, vzdělávání, ale i civilní obrany a dalších oblastí,“ doplnil Navrátil.

Schválen byl také projekt na podporu českého a bavorského Euregia Egrensis, administrátorů Dispozičního fondu určeného k financování menších přeshraničních projektů s celkovými výdaji do 25 tisíc EUR a projekt na využití odpadního tepla pro pěstování a chov teplomilných rostlin a ryb.

V programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko již bylo celkově schváleno 169 projektů ve výši 97,3 milionů EUR. Celkový objem finančních prostředků určených na období 2007–2013 je 115,5 milionů EUR.

„Příští jednání Monitorovacího výboru je naplánováno na březen 2011. Žádosti lze odevzdávat do 1. prosince 2010. Informace k programu Cíl 3 naleznete na internetových stránkách Karlovarského kraje ,“ uvedla Jana Pavlíková, krajská mluvčí.

Autor: Ivana Kalinová

30.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení