„Zkuste si to sami. Stačí, když se sem přijdete podívat. Válí se tady na zemi opilci, bezdomovci si píchají drogy rovnou do žíly, kradou v obchodě, okrádají kolemjdoucí. Městská policie je tady několikrát denně, ale zatím nic nepomáhá,“ stěžuje si Simona Zedníčková. V Horově ulici bydlí její kamarádka.

Kritiku mladé ženy potvrzuje další obyvatelka Horovy ulice, Kateřina Moravcová. Její zkušenosti jsou obdobné, proto připravuje petici, kterou hodlá odnést na karlovarskou radnici.

„Nevíme, co máme dělat, proto jsem se rozhodla osobně připravit petici. Nyní sbírám podpisy a rozhodně o ně není nouze,“ komentuje svoje rozhodnutí Kateřina Moravcová. „Nedělám si velké iluze o tom, že petice obyvatel tohoto města, adresovaná současnému vedení radnice, pomůže něco zásadně změnit. Jde mi ale, podobně jako dalším obyvatelům Horovy ulice (a nejen jim!) o zviditelnění problému,“ pokračuje Kateřina Moravcová.

Potíže se skupinkami fetujících bezdomovců nebo i jiných, drogově závislých lidí, nemají jen v Horově ulici, ale i jinde ve městě. „Asociální existence navíc u Tržnice ohrožují i malé děti. Kvůli nim a jejich potřebám se kolem obchodního centra povalují použité stříkačky, kterými si aplikují drogy. Děti se jimi mohou poranit,“ dodává Simona Zedníčková.