„Stanovy ODS sice umožňují se souhlasem příslušného orgánu strany kandidaturu člena ODS na jiné kandidátce, nicméně vnitřně cítím, že by takováto kandidatura nebyla vhodná. V současné době proto vstupuji do jednání s příslušnými orgány ODS s cílem v dohodnutých krocích ukončit své členství v ODS nejpozději ke konci července tohoto roku,“ zdůvodnil Keřka své rozhodnutí.

Keřka doplnil, že tento krok v žádném případě nečiní proti ODS nebo jejím zájmům.

Petr Keřka i přes svůj odchod z ODS zůstává do komunálních voleb ve funkci náměstka karlovarského primátora. Návrhem na jeho odvolání z této funkce se karlovarští zastupitelé na svém jednání uplynulé úterý odmítli zabývat a tento bod tak vůbec nebyl do programu zastupitelstva zařazen.

“Pokládám za vhodné a férové potvrdit či nepotvrdit mé setrvání ve funkci náměstka primátora města na posledních pár měsíců tohoto volebního období, protože po červenci už nebudu mít za svým jménem v závorce uváděnou zkratku politické příslušnosti. Otevřeně říkám, že se i nadále budu cítit součástí koalice ODS a ČSSD, protože se za vykonanou práci nestydím,“ uvedl Keřka v písemné zprávě k návrhu na jeho odvolání z funkce.

Sám odstoupit odmítl. „To vnitřně udělat nemohu, protože ve vztahu k dvakrát po sobě získanému mandátu v tomto městě necítím tento mandát jako stoprocentně politický, ale také jako mandát, který je svázán s konkrétní důvěrou několika tisíců lidí vůčiméosobě,“ dodal Keřka.

Za jaké uskupení bude do komunálních voleb kandidovat, to neprozradil.