Ještě před pár měsíci to vypadalo, že pece v budovách Karlovarského porcelánu už zůstanou vypnuté. Poté však vznikla akciová společnost Thun 1794, jež podnik odkoupila a postupně obnovuje výrobu. Aktuální počet zaměstnanců v Nové Roli je 140 a v závodě v Klášterci 150. Potvrdil to Michal Bíman, předseda představenstva společnosti Thun 1794.

„Během června bychom chtěli ještě přijímat další lidi, vše však závisí na počtu zakázek,“ podotkl Bíman. Podle něj už má většina pracovníků řádné smlouvy a také mohou počítat s vyplacením mzdy. „Vše funguje normálně, všichni zaměstnanci už mají smlouvy řádně vyřízené. Těch, co ne, je podle mě pouze několik a u těch bychom měli vše vyřídit v blízké době. Ti, co už tady pracovali během května, samozřejmě platy dostanou,“ konstatoval Bíman.

Podle něj začalo zakázek přibývat. „Už jsou v počtu desítek, nejde tedy pouze o nárazové zakázky. Intenzivně pracujeme na tom, aby zakázek ještě přibývalo. Začíná se nám dařit vrátit si důvěru zákazníků,“ dodal předseda představenstva.

Veškerá technika už je v provozu. „Všechny potřebné technologie jsou už v chodu. Nyní také pracujeme na tom, jak optimalizovat naši techniku, aby se dalo pracovat ještě efektivněji. Dále pracujeme také na lepší prezentaci a dalších důležitých věcech,“ doplnil předseda představenstva společnosti Thun 1794.

Někteří pracovníci porcelánky zatím s hodnocením vyčkávají. „Je výborné, že máme zpátky práci. Uvidíme však, jak to bude pokračovat a zda budou zakázky. Zatím to však vypadá nadějně,“ uvedl jeden z nich.