Zákazníci mají o zboží zájem a porcelánka plánuje dokonce přijímat v tomto roce i další nové zaměstnance. Potvrdil to Michal Bíman, předseda představenstva akciové společnosti Thun 1794, která vlastní výrobu v Nové Roli, Klášterci nad Ohří a Lesově.

„Připravili jsme soubor restruktualizačních opatření a snažili jsme se zvýšit produktivitu práce a maximální využití kapacit zakoupených strojů,“ uvedl Bíman.

Hospodaření za minulý rok dopadlo pro Thun 1794 s pozitivním finančním výsledkem. „Podařilo se nám dosáhnout slušného hospodářského výsledku, kdy jsme výnosy předčily náklady zhruba o 2,5 milionu korun. Tímto číslem se myslí Thun 1794 a sesterská společnost Thun Trade, která se stará o zakázky. Celkově dosáhly tržby Thun 1794 zhruba 260 milionů korun. V příštím roce by to měly být tržby za porcelán už 475 milionů. Myslíme, že tento cíl je reálně dosažitelný,“ doplnil předseda představenstva porcelánky.

V současnosti tato společnost zaměstnává 683 zaměstnanců. „Uvažujeme, že bychom jich ještě zhruba dalších dvacet nebo třicet přijali. Naši zaměstnanci jsou většinou ti původní. Platíme jim včas a průměrná mzda je nyní 16 480 korun, což je zhruba od 1500 nebo 2000 korun více,“ dodal Bíman.

Porcelánka už má dost plánů na letošní rok. „Chceme i nadále investovat například do úspor energií i dalších vylepšení,“ sdělil Miroslav Pilný, výkonný ředitel porcelánky.