V dalších dnech by teploty opět měly klesnout a tak zatím z pohledu Povodí Ohře panuje ideální počasí. Potvrdil to Jan Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře.

„Současná obleva skutečně zatím není nijak alarmující. Uvolňování vody je totiž postupné a navíc se počasí hodně střídá. Pokud takový ráz počasí zústane, tak by měl být klid,“ uvedl mluvčí.

Vodohospodáři situaci pravidelně monitorují. „Vše také konzultujeme v předpovědí metereologů. Na nadcházející týden je opět hlášeno mírné ochlazení, takže se zdá, že zatím je vše v naprostém pořádku. Navíc díky moderní technice máme i přehled, jaké jsou průtoky na řekách,“ dodal Svejkovský.

Počasí, které by mohlo způsobit povodeň, by podle něj mělo zcela odlišný charakter. „Muselo by přijít celorepublikově velké oteplení, kombinované s dešťovými srážkami,“ nastínil scénář případných povodní mluvčí.

Problémy s povodněmi byly například v zimě 2005–2006. „To byly sice jen lokálnější pětileté a desetileté povodně, které však i tak přidělaly některým lidem starosti. Uvidíme, jak se bude počasí vyvíjet dále. Zatím je však skutečně klid,“ dodal mluvčí Povodí Ohře.