Jsou však i lidé, kteří i o svátcích pracují. Jedním z nich je i Honza Valent, výčepní v karlovarské herně a klubu New York.

„Už jsem tady pátý Štědrý den po sobě a musím říct, že mi to nevadí. Jsem tady pro lidi a spousta z nich jde ráda na pivo či pohovořit se známými do hospody i během Vánoc,“ svěřil se na štědrovečerní směně.

Podle něj se nestává, že by bary a herny o svátcích zely prázdnotou. „Spousta lidí je třeba na Vánoce sama, a tak sem rádi přijdou, dají si pivo nebo víno a poslechnou si muziku. Každého třeba nebaví jen pořady v televizi a podobné věci,“ dodal Valent.

„Někdy sem zavítají i bezdomovci, kterým je venku zima, nemají kam jít, tak si tady v teple posedí a dají si něco k pití,“ doplnil výčepní.

Podle něj se za pět let, kdy takto v podniku New York během Vánoc pracuje, nestalo, že by došlo k nějaké roztržce či hádce. „O Vánocích jsou lidé jiní. Jsou přátelštější a nedělají žádné problémy. Takže je všechno v pořádku. Nikdy jsem tady během Vánoc neřešil žádné konflikty,“ ujistil výčepní.

V herně a klubu New York bude rušno i na Silvestra. „To tady budu pracovat také, připravíme pro návštěvníky nějaká překvapení, pustím jim muziku různých žánrů a také chystáme ohňostroj, který měl v předešlých letech velký úspěch. Neděláme to pro sebe, ale vždy jsme spokojeni, když vidíme spokojené zákazníky, z nichž se často i stávají přátelé a lidé, které vždy rád vidím vstoupit do dveří,“ nastínil své silvestrovské plány výčepní Honza.