Dva dny po komunálních volbách karlovarští radní z ODS a ČSSD schválili vítěze zakázky za bezmála 300 milionů korun. Přestože ve volbách tato koalice ztratila nadpoloviční většinu a tím vládu nad městem.

Vítězem výběrového řízení na stavbu bazénu u multifunkční arény se stalo sdružení Bazén KV firem Metrostav, Baustav a Tima. Podle Jana Kopála, mluvčího magistrátu, rada schválila uzavření smlouvy o dílo s vítězným uchazečem za nabídkovou cenu 271,3 milionů.

Vítězem komunálních voleb v Karlových Varech je Karlovarská občanská alternativa (KOA) která s Alternativou, TOP09 a hnutím O co jim jde?! vytvořily společnou koalici K 20 a nyní vyjednávají o povolební spolupráci s ODS.

Petr Kulhánek, lídr KOA, je rozhodnutím odcházející městské rady přinejmenším zaskočen. „Jednáme o povolební spolupráci, o tomto jsem nebyl vůbec informován. Podklady si vyžádám,“ řekl.

Překvapen je i další zvolený zastupitel Otmar Homolka (O co jim jde?!). „Rada města, která podle výsledků voleb nedostala důvěru občanů, by neměla narychlo a potají činit tak zásadní rozhodnutí, jako je odsouhlasení zakázky na 271 milionů. Takovéto konání vrhá stín na celý projekt výstavby bazénu, podobně jako losovačka a další okolnosti výstavby KV Areny. Doufám, že vybraní zhotovitelé toto vezmou v potaz a nebudou spěchat na uzavření smlouvy o dílo ještě se starou radnicí.“

Podle Kopála ale byla zakázka projednávána už v minulém roce, byla odpovídajícím způsobem zveřejněna a v únoru letošního roku město obdrželo pět nabídek. „Rada vzala na vědomí závěry hodnotící komise a v souladu s nimi rozhodla o vyřazení jednoho z pěti uchazečů, firmy Hochtief CZ, neboť ve stanovené lhůtě nedodala požadované podklady. Nabídky byly hodnoceny podle tří hledisek, největší váhu měla nabídková cena, dále byla hodnocena kvalita předložených vzorků funkčních materiálů a záruční doba.“