Zpožděné autobusy, řidiči s očima vytřeštěnýma a lidé klouzající po chodnících. Tak vypadala včera ráno situace v Karlových Varech. O problémy se postarala námraza.

„Po dlouhé době jsme měli skutečně velké problémy,“ přiznal Pavel Bohánek, ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary. Nejproblémovější byl podle jeho slov čas mezi pů šestou a šestou, kdy řidiči některých spojů zůstali stát na namrzlé vozovce a v jízdě raději nepokračovali.

„Stála dokonce i jedna noční linka. Před pátou hodinou ráno jsme se domluvili se společností AVE, aby vyjely posypové vozy,“ doplnil Bohánek.

„Páteřní síť spojů městské hromadné dopravy jsme začali posypávat už po půl čtvrté ráno,“ reagoval Eduard Malý, ředitel karlovarské pobočky společnosti AVE CZ. „V půl páté, kdy začal na silnicích namrzat déšť, jsme pak začali uklízet celé město,“ doplnil.

Situaci zkomplikoval i defekt jednoho z posypových vozů. „Povolali jsme ale rezervní techniku,“ řekl Malý.

Cestářům se podle Malého slov podařilo zprůjezdnit město v termínech daných smlouvou s karlovarským magistrátem. „Opatrnost je ale namístě stále. I když je sůl už na silnici, nějakou dobu trvá, než začne působit. Včerejší ranní situaci pak navíc komplikoval namrzající déšť,“ dodal Eduard Malý.

O nutnosti jezdit co možná nejopatrněji se včera ráno přesvědčila celá řada motoristů.

„Jel jsem z Růžového Vrchu směrem do centra. U křižovatky pod kopcem, kde začíná rekonstrukce Sokolovské ulice, si přede mnou jeden z řidičů víc najel do zatáčky a najednou stál předkem proti mně. Vjel totiž na namrzlou část vozovky a dostal smyk. Měli jste vidět vyděšený výraz v jeho očích,“ vylíčil zkušenosti z namrzlých silnic jeden z karlovarských řidičů.

Jana Kopecká, Petr Kozohorský