Některé firmy ani v době krize nezapomínají na zkvalitňování výroby a další možnosti pro zaměstnance. To je i případ společnosti Realistic, která je tradičním výrobcem plynových a elektrických průmyslových pecí a sušících komor. Ta chce postavit dvě nové haly a ty by mohly nabídnout i nová pracovní místa.

„V březnu letošního roku jsme zahájili generální rekonstrukci stávajících výrobních objektů doplněnou o výstavbu nových hal, které společnosti přinesou zvětšení kapacit a rozšíření sortimentu vyráběných zařízení,“ uvedl Vlastimil Hellebrand, generální ředitel společnosti Realistic.

Podle něj budou v rámci rekonstrukce areálu budou postaveny dvě nové výrobní haly. „Jedna bude sloužit pro finální montáž, zkoušení a testování výrobků a druhá pro nové dělení materiálu a rozšíření skladových prostor,“ dodal generální ředitel. Ten také potvrdil, že je skutečně možnost nových pracovních nabídek. „Samozřejmě zatím nedokáži sdělit přesné počty, to závisí na počtu zakázek a potřebě výroby, ale skutečně je možné, že budeme přijímat nové pracovníky,“ potvrdil Hellebrand.

Rekonstrukce výrobních prostor pak klade důraz nejenom na opravy stávajících stavebních konstrukcí, vybavení novými technologiemi a technikou výrazně zlepšující pracovní prostředí, hygienu práce, ale především celková investice povede k ergonomizaci výrobních procesů a k energetickým úsporám.

Termín ukončení stavebních prací je 31. července příštího roku. „Celkové náklady na rekonstrukci dosáhnou 100 mililonů korun a tento projekt je spolufinancován z programu OPPI Evropské unie ve výši 43 milionů korun,“ uzavřel generální ředitel akciové společnosti Realistic, která úspěšně funguje v Karlových Varech už od roku 1929.