Půldruhého roku bude trvat kompletní a nákladná rekonstrukce centrálního lázeňského území v Karlových Varech. Do opravy části Tržiště a Staré Louky radnice investuje sto čtyřicet milionů korun, z nichž deset milionů zaplatí stát.

Zakázku vyhrála a provede firma Strabag a podle zástupce této firmy Lukáše Járy ji provede po několika etapaách. „Budeme se snažit, aby zdejší hoteliéři a podnikatelé v cestovním ruchu byli vždy a včas informováni, kde práce budeme provádět. Na informačních tabulích, které ohraničí rekonstruované úseky, se dozvědí všechny potřebné údaje včetně telefonních čísel, aby s námi mohli okamžitě konzultovat jakékoliv potíže. Nyní připravuje detailní harmonogram rekonstrukce,“ vysvětlil Jára.

Karlovarský magistrát opravu centrálního lázeňského území už jednou odložil. V loňském roce vyšel vstříc hoteliérům, kteří protestovali, že jim oprava zkomplikuje sezonu, a tím i tržby. „Právě proto začínáme s rekonstrukcí až po skončení lázeňské sezony a s hoteliéry a zdejšími podnikateli jsme v kontaktu a domluvili časovou synchronizaci rekonstrukce,“ uvedl primátor Werner Hauptmann.

S komplikacemi musejí nejen podnikatelé, ale také lidé a řidiči v této zóně přesto počítat. „Dopravní omezení zde bude minimální a dobu a nezbytný prvoz v opravovaných úsecích se budeme snažit zajistit,“ uvedl Jára. Celá rekonstrukce by měla být dokončena v prosinci 2010.

Celková délka revitalizovaných ulic je 820 metrů, komunikace budou zpevněny kvalitní žulou, bude pokáceno 21 stromů a vysázeno 28 stromů, podél Staré Louky je navrženo osm skupin vodotrysků, pítka, informační stánky, reklamní pylony a mobiliáře a radnice zde plánuje nové osvětlení s odraznými deskami.