Ke generální stávce, kterou na úterý 24. června vyhlásila Českomoravská konfederace odborových svazů, se připojí i pracovníci Dopravního podniku Karlovy Vary. Jakou formu protestu řidiči nakonec použijí, zatím není ještě zcela rozhodnuto.

Mezi odboráři a vedením dopravního podniku došlo k intenzivním jednáním.

„Řidiči původně chtěli zastavit hromadnou dopravu na celou hodinu. Tato možnost se nám ovšem zdála nepřípustná. Během čtrnácti dnů jsme s odboráři jednali několikrát. Nakonec jsme se s nimi dohodli, že dopravu 24. června přeruší pouze na deset minut od třinácti hodin. Pokud bude tato dohoda platná, tak pro naše cestující nebude stávka nijak velkým problémem. Samozřejmě však všichni řidiči nejsou organizováni, proto se třeba někteří ke stávce nepřipojí,“ konstatoval Pavel Bohánek, ředitel společnosti Dopravní podnik Karlovy Vary.

Podle Bohánka společnost s touto stávkou nesouhlasí. „My si nejsme vědomi toho, že by naši zaměstnanci měli důvod stávkovat formou nějakých přerušení dopravy. Pokud se jim nelíbí například vládní reformy, určitě mají právo stávkovat, ale tak, aby neohrozili naše cestující a zakázky,“ dodal Bohánek.

Tomáš Gazárek, předseda odborové organizace Dopravního podniku Karlovy Vary, včera odmítl vysvětlit důvody stávky a její konečnou formu.

„Cestující se vše dozvědí na letácích, do médií se k tématu vyjadřovat nechci,“ uvedl Gazárek.

Většina cestujících považuje desetiminutové přerušení za nejvyšší možnou prodlevu. „Myslím, že by řidiči měli protestovat ke konkrétním lidem a ne si brát jako rukojmí cestující. Pokud chtějí na něco upozornit, ať zvolí seriózní a inteligentní formu. Asi mají právo stávkovat, ale my za jejich problémy nemůžeme,“ shodli se lidé.