VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO, VIDEO: In-line dráhu na Rolavě čekají letos zásadní změny

Karlovy Vary – Hlavní část dráhy má od příštího roku sloužit už jen pro pěší, důvodem je eliminace úrazů.

25.5.2009 15
SDÍLEJ:

V místě, kde docházelo ke střetům bruslařů s dětmi, byly instalovány retardéry.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

In-lineová dráha funguje v areálu karlovarského koupaliště Rolava už několik let a patří mezi nejoblíbenější atrakce tohoto centra, kvůli kterým se sem sjíždí lidé ze širokého okolí.

Před časem bylo ovšem v místě, kde dráha vede kolem dětského hřiště, umístěno několik retardérů. Jak vysvětluje radní a šéf městské společnosti KV City Centrum Martin Zeman (ČSSD), retardéry byly jedním z možných řešení, jak eliminovat v tomto místě střety bruslařů s dětmi. Kvůli tomu museli totiž v minulosti na Rolavu opakovaně vyjíždět záchranáři. Umístění zábran na dráze však vyvolalo kritiku ze strany in-line bruslařů.

„Na základě reakcí bruslařů jsme po prvním týdnu retardéry trochu změnili, ty tak nyní už nevedou přes celou dráhu. Bruslaři nyní musí mezi nimi prokličkovat. Efekt se tak naplnil, protože bruslaři v místě dětského hřiště musí zpomalit,“ říká radní. Další změnou, která pomůže bezpečnosti dětí, je plot kolem hřiště. „Dříve bylo výstupů z hřiště pět, nyní je jen jeden. Tím jsme omezili prostor, odkud děti mohou vybíhat a překřížit tak in-lineovou dráhu,“ upřesňuje Zeman s tím, že tyto novinky už snížily počet úrazů na minimum.

Ne všichni, co na Rolavu chodí, mají ale stejný názor.

„Situace mi nyní přijde horší než před retardéry. Kolem nich se totiž lidé motají, a úsek tak není přehledný,“ konstatuje studentka Petra Otýsová.

„Jako matka to pochopitelně vítám, ale pro bruslaře retardéry dobré nejsou. Podle mě by si tady rodiče měli spíše své děti více hlídat a ne je posadit na hřiště a jít na pivo do bufetu,“ říká Jitka Nouzecká.

Marie Šístková využívá dráhu na Rolavě už několik let. Aby se vyvarovala případných střetů, dochází sem raději v dopoledních hodinách, kdy na koupališti není tolik lidí. „Na jednu stranu jsou retardéry dobré, ale bezpečnost dětí by se měla řešit jiným způsobem. Proč město raději dráhu neodkloní od dětského hřiště?“ poznamenává Karlovaračka.

Právě odklon dráhy od hřiště má vedení KV City Centra v plánu.

„V úvahu přicházejí dvě varianty, které půjdou nyní už ke stavebnímu povolení. S pracemi bychom chtěli začít už letos na podzim, hotové by měly být na jaře příštího roku. Část dráhy, která vede mezi vchody na Čankovskou a ke Kauflandu, už nebude in-lineová, ale bude sloužit už jen pro pěší. S původní dráhou se překříží nová, která povede po přemostění. Nová část bude o jeden metr širší a počítáme na ní i s dopravním značením,“ dodává Zeman s tím, že modernizace je součástí Integrovaného plánu rozvoje města, a přispěje tak na ni Evropská unie.

Celkové náklady na modernizaci areálu koupaliště se pohybují kolem sta milionů korun.

Autor: Jana Kopecká

25.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 15
SDÍLEJ:
POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení