Areál Rolava je pro někoho zmodernizované a krásné prostředí, jiní naopak tvrdí, že za tolik peněz je koupaliště jen předraženou předvolební pastí na voliče. Jedním z lidí, kteří upozorňují na zbytečnou výši rozpočtu, je Dominik Jandl, předseda základní organizace Strany zelených Karlovy Vary a člen rady krajské organizace SZ Karlovarského kraje. Ten odpověděl na pár otázek.

Jak vnímáte zrekonstruovaný areál Rolava?
Pohled na cenu areálu Rolava je skutečně tristní. Na jednu stranu bychom měli být rádi, že město konečně udělalo něco pro vyžití obyvatel, na druhou stranu pohled na výši nákladů na realizaci areálu zvyšuje člověku hladinu adrenalinu. Krytá dráha pro in-line bruslaře za necelých pět milionů korun, toalety za téměř stejnou částku i další položky ve výsledném rozpočtu jednoduše každého nutí k zamyšlení, zda opravdu město chtělo realizovat něco pro lidi, nebo zda spíše celý projekt nevznikl jako jakési „šrotovné“ pro spřízněné firmy.

To je celkem silná kritika. V čem ještě vidíte nedostatky tohoto koupaliště a areálu?
Řada věcí je v areálu nedomyšlená. Na Rolavě kupříkladu vzniklo sedm pítek, ale bruslaři mají přístup k jedinému z nich. Stejně tak se bruslaři nedostanou ke stánku s občerstvením. Všem na očích je nekvalitní povrch, který připomíná spíše zorané pole. Za 70 milionů korun bych očekával alespoň kvalitní travnatý povrch. Za těžké peníze vše bude hlídat bezpečnostní agentura.

Jak hodnotíte otevírací dobu Rolavy?
Ta je nedořešená. Mnoho lidí nejen z přilehlého sídliště totiž chodilo jezdit na bruslích na in-line dráze ráno před prací. O tom si už ale mohou nechat zdát. Alespoň, že magistrátu nevyšel záměr vybírat vstupné, protože byl projekt financován z evropských fondů.