S opravou, na kterou tento městský objekt čeká už řadu let, by chtělo město začít už v březnu příštího roku. Je to zásadní rozhodnutí vedení radnice, protože ještě před nedávnem představitelé města nevěděli, jak s chátrajícím Lidovým domem naloží.

„V rámci rekonstrukce bude zbourána zadní přístavba objektu, ve které se nachází i kinosál,“ informoval náměstek Tomáš Hybner (ČSSD).

Město kino převzalo od soukromého provozovatele v roce 1997. Poslední představení se zde konalo v roce 1995, a podle toho také kinosál vypadá. Předsálí je ještě v mnohem horším stavu a dokonce tu opadávají i části stropu.

Vedení radnice si nechalo zpracovat na hlavní sál Lidového domu studii od architekta Petra Bursíka. „Ten sál navrhl v moderním stylu. Budou zde například odbourány stupně, zvětší se i taneční sál a dřevěné obložení se přizpůsobí moderním trendům. Současná aparatura v sále je sice dobrá, i tak se ale posílí elektroinstalace a elektrická síť,“ upřesnil Hybner s tím, že na horním ochozu bude vybudována kabina pro režii.

Hlavní sál a restauraci by si měl od města pronajmout Vladimír Suchan, i když Hybner nevyloučil, že na nájemce bude možná vyhlášeno výběrové řízení. Podle náměstka je tento podnikatel odborníkem na kulturu v Karlovarském kraji a s jeho oslovením přímým tedy nemá žádný problém.

Město chce hledat nájemce i pro sklepní prostory, kde ještě donedávna sídlil Český Červený kříž. „Paradoxně jsou právě tyto prostory nejhezčí v celém objektu,“ dodal náměstek Hybner.