„Práce zde měly původně skončit 28. července. Město ovšem požádalo, aby se uzavírka termínově posunula, a stavbaři nám vyšli vstříc. Úplně rozkopat tuto frekventovanou ulici v době konání mezinárodního filmového festivalu nebylo vhodné,“ vysvětlil zdržení Lukáš Pokorný, mluvčí karlovarské radnice.

Do 15. září se tedy budou v rámci komunikací dotčených průtahem opravovat ulice Vítězná a Chebská.

„Práce byly zahájeny 1. srpna a Vítězná ulice bude z důvodu opravy krytu komunikace částečně uzavřena. Frézování bude probíhat za provozu, označník zastávky městské hromadné dopravy bude posouván dle aktuálních potřeb stavby,“ doplnil Pokorný.

Za opravu této vozovky, kterou provádí Ředitelství silnic a dálnic společně s firmou Stavby silnic a železnic, karlovarský magistrát jako investor zaplatí 5,7 milionu korun. Řidiči si na provoz na této komunikaci stěžují už delší dobu. Plynulost dopravy zde kromě výkopů komplikovaly zásobovací vozy, které vjížděly do areálu nově postaveného supermarketu Lidl.

„Jet tudy je opravdu zkouškou nervů. Nákladní auta řidiče blokují, aniž je na silnici pořádné dopravní značení,“ rozčílil se jeden z řidičů.

„Supermarket Lidl bude zkolaudován 11. srpna. Problémy v dopravě jsou záležitostí této společnosti,“ odmítl stížnosti řidičů na zdejší dopravu karlovarský magistrát. Dodal ale, že město se snaží, aby provoz na této komunikaci byl plynulý.

„Magistrát i městská policie budou mít tuto komunikaci pod zvýšeným dohledem,“ vysvětlil mluvčí.