Státní úřad pro jadernou bezpečnost Českému západu na konci roku 2009 věnoval osobní automobil. Ten bude sdružení využívat pro své aktivity. „Práce našeho sdružení v Dobré Vodě a okolí by bez automobilů byla nemyslitelná. Za vším je potřeba dojíždět, protože v obci není obchod, škola, pošta ani úřady. Pořízení auta je však pro neziskovou organizaci velmi nákladné, a tak jsme velice rádi, že se nám podařilo navázat spolupráci se Státním úřadem pro jadernou bezpečnost,“ uvedla Jana Kosová, výkonná ředitelka Českého západu.

Tento dar v podobě automobilu není ovšem první, který sdružení od státního úřadu získalo. „Ten nám za dobu našeho osmiletého působení věnoval již čtyři z evidence vyřazené automobily, čehož si velmi vážíme,“dodala ředitelka.

Český západ se snaží v Dobré Vodě a okolí na Toužimsku zprostředkovávat zaměstnání, pořádá vzdělávací a rekvalifikační programy a zajišťuje řadu dalších aktivit pro děti a dospělé. Cílem sdružení je ovšem vytvářet kvalitní životní podmínky obyvatel Dobré Vody a okolí.

Český západ si za své působení již připsal řadu ocenění a úspěchů. V roce 2001 byla nezaměstnanost místních Romů téměř 100 procent, ale v roce 2008 mělo práci více jak 60 procent této komunity.