Karlovy Vary/ Marně bojovali v úterý večer lékaři o život třicetiletého policisty M. H. Policistu z oddělení hospodářské kriminálky nalezli jeho kolegové v kanceláři se střelným poraněním hlavy.

„V půl deváté večer lékař záchranky konstatoval po marných oživovacích pokusech smrt,“ uvedl Lukáš Hutta, mluvčí záchranky.

„O sebevraždě zatím mluvit nemůžeme,“ konstatovala Martina Lídlová, mluvčí inspekce ministerstva vnitra, které tragickou smrt karlovarského policisty vyšetřuje. „Prověřujeme i možnost, že šlo o neopatrnou manipulaci se služební zbraní,“ vysvětlila Lídlová. Na otázku, na jakých případech kriminalista pracoval, odpověděla: „Vše je v současné době otázkou vyšetřování inspekce.“

Nám se podařilo z velmi důvěryhodných zdrojů zjistit, že třicetiletý M. H. pocházel z Horního Slavkova, byl ženatý a otcem dvou dětí (10 a 11 let). „Nechápu to, ale jeho pohnutky museli být zřejmě osobní. Na hospodářské kriminálce pracoval zhruba rok,“ řekl náš zdroj. Zároveň uvedl, že M. H. před časem sám odsuzoval sebevraždu šéfa hospodářské kriminálky. K té došlo letos v dubnu. V krátké době je to tedy už druhý případ, kdy došlo k tragédii přímo v kancelářích karlovarské hospodářské kriminálky.

I podle jednoho ze spolužáků M. H. ze základní školy, který jej důvěrně znal, muselo jít ale o soukromé důvody, nikoliv o důvody pracovní. „M. nebyl konfliktní typ, navíc byl u kriminálky teprve krátce.“

Podle našich informací nezanechal M. H. žádný dopis na rozloučenou, údajně však poslal sms zprávu.

Celá tragédie mohla mít ještě větší dohru. Podle našeho dalšího zdroje se totiž po zjištění, co se v úterý večer stalo, pokusila o sebevraždu i jeho žena předávkováním uklidňujících léků. K té přijela naštěstí záchranka včas.

Horní Slavkov tak prožívá velmi tragický týden.

Nejprve se zřítilo u Krásna malý ultralight ve kterém zahynul majitel Stasisu ZBA Zbyněk Bahník. V dětském domově se pak oběsil sedmnáctiletý chlapec a aby toho nebylo málo, minulý pátek se na louce vedle lyžařské sjezdovky v Horním Slavkově zastřelil třiadvacetiletý mladík legálně drženou zbraní svého otce. Tragické události slavkovských završila úterní smrt kriminalisty.

„Je to něco strašného a pro Horní Slavkov jsou to velmi tragické rány,“ řekla Deníku starostka Jana Vildumetzová. „Některé z těch lidi osobně znám a musím se přiznat, že to nechápu. Nehoda letadla se stát může, ale sebevraždy? Všechno, i ty největší problémy se přece dají vyřešit. Sebevražda takovým řešením není,“ řekla starostka, která si přeje, aby se už nic podobného nestalo.

Petr Zahradníček, Petr Kozohorský

Tragédie v datech

13. června: V dětském domově se oběsil sedmnáctiletý mladík.
18. června: Ve troskách letadla uhořel Zbyněk Bahník.
20. června: Na louce nedaleko hosnoslavkovské sjezdovky se postřelil třiadvacetiletý muž.
24. června: Na služebně se zastřelil kriminalista M. H.