I když deštivé počasí a zatažená obloha slavnostem 770 let od založení a první zmínky o obci Šemnice příliš nepřály, organizátoři i tak celou akci zvládli a lidé se dobře bavili.

Nápad uspořádat takovou akci vznikl už letos v březnu a obec okamžitě začala s její přípravou. „Pravidelně jsme se scházeli a celý program vylaďovali. Podle návštěvnosti usuzuji, že se nabídka akcí a účinkujících povedla, lidí přišlo opravdu hodně,“ konstatoval Vladislav Tůma, starosta Šemnice.

O pečlivosti příprav akce svědčí také pestrý program, který obec připravila. Hudbou návštěvníky potěšil například Zbyněk Drda a také Věra Martinová s Jamie Marshall. Zpěváci nakonec museli kvůli počasí vystoupit ve stanu, protože pódium se nedalo kvůli přeháňkám řádně ozvučit, ale i tak návštěvníci koncerty ocenili.

Velký zájem na akci vzbudila také ukázka hašení hořícího auta, kterou předvedli hasiči z Kyselky, svou práci prezentovala také Policie ČR.

Pro děti byl přichystán například kouzelník Kamil Burda, nechyběly ani taneční ukázky. „Skutečně jsme se snažili, aby se nikdo nenudil a každý si našel něco, co ho zaujme a pobaví,“ konstatovala Ludmila Tyrková, hlavní koordinátorka akce.

V Šemnici se ale pouze neslaví, obec pracuje i na řadě potřebných projektů. „Snažíme se stále vymýšlet věci, které život v obci ještě vylepší, vše ovšem závisí na finančních možnostech a také na tom, jak se daří získávat na tyto projekty dotace,“ nastínil šemnický starosta Tůma.