Zemní práce na potrubí, které uzavřely Varšavskou ulici a kvůli nimž musel Dopravní podnik přemístit nástupiště pro autobusy městské hromadné dopravy, působí řadu problémů. Jednak řidičům, kteří si složitě zvykali na změny ve zdejší dopravě, ale také lidem, především seniorům. Ti na provizorních zastávkách musejí ve stoje čekat na autobusy i deset minut. Lavičky zde totiž chybějí.

„Je to pro nás skutečně velký problém. Úřad vůbec nemyslí na staré lidi. Jedna paní o francouzských holích se tady skoro zhroutila,“ rozčilěně zavolal do redakce Deníku jeden z pasažérů Městské hromadné dopravy. Nebyl sám. Další stížnosti se jen hrnuly.

Ředitel Dopravních podniků Pavel Bohánek o tomto nedostatku, který znepříjemňuje čekání na autobudy především starším lidem, ví. „Lavičky na původním nástupišti jsou pevně ukotvené, proto jsme je nemohli na provizorní zastávky přemístit. Navíc bychom měli problémy také se šířkou refýže. Po dnešním jednání na magistrátu ale můžeme lidem sdělit, že původní nástupiště u Tržnice bude v provozu už ve čtrtek 5. srpna,“ uvedl.

Opravu potrubí na Varšavské ulici zahájila Karlovarská teplárenská 17. července a dokončí ji 30. září, kdy bude silnice znovu otevřena.

„Uvědomujeme si, že jde o nepříjemnou komplikaci, ale věříme, že lidé budou mít pochopení,“ uvedl po začátku rekonstrukce Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

V prostoru Tržnice jsou tři nástupiště autobusů, horní v ulici Varšavská, stejnosměrné prostřední pod touto ulicí a spodní protisměrné sousedí s prostorem tržnice.

„V současné době je Varšavská ulice uzavřena pro veškerý provoz kromě linkových autobusů a MHD, autobusy zde staví u horního nástupiště. Od příštího týdne bude uzavřena ulice Varšavská pro veškerou dopravu, autobusy MHD budou využívat prostředního nástupiště. O konkrétních opatřeních v dopravě bude cestující veřejnost průběžně informovat Dopravní podnik Karlovy Vary,“ dodal Kopál.