„Na sjezdovkách je stále zhruba padesát až šedesát centimetrů technického sněhu. V posledních dnech napadlo zhruba patnáct až dvacet centrimetrů nového sněhu. Tento víkend by měla být návštěvnost opět vysoká, čemuž určitě přispějí i prázdniny a především výborné počasí,“ uvedl Otakar Štika, provozovatel sjezdovky na Božím Daru.

Ten zároveň potvrdil, že pracovníci se snaží udržovat sjezdovky i běžecké tratě v nejlepší možné kvalitě. „Jelikož napadlo velké množství sněhu, tak máme co upravovat. Běžecké tratě budou ale tradičně skvěle připravené,“ dodal.

Velký zájem o horská střediska v Karlovarském kraji je ze strany německých lyžařů. Velká část se jich ubytovala také v hotelu v Abertamech. „Na víkend nemáme ani jeden pokoj volný. Pokoje budou k dispozici v pondělí, ale maximálně do středy, jelikož pak již máme další rezervace. Největší část naší klientely je z Německa. Tam mají momentálně prázdniny, takže to je také jeden z důvodů, proč je zájem tak velký,“ řekla Iveta Zambová, vedoucí hotelu Sigi Sport v Abertamech.

S padajícím sněhem se zatím skvěle vypořádávají města a obce, což potvrzuje starostka Perninku. „U nás je teplota zhruba minus tři stupně Celsia, ale sníh stále padá. I přesto se snažíme o průběžný úklid obecných komunikací a chodníků. To vše zatím zvládáme bez větších komplikací. V pátek nám zástupci Krajské správy a údržby silnic slíbili, že od příštího týdne by měli začít odvážet sníh z hlavního průtahu obcí,“ konstatovala starostka Jitka Tůmová.

S úklidem sněhu jsou zatím spokojení i obyvatelé Hroznětína. „Úklid sněhu letos město zvládá opravdu bravurně a myslím, že dělají co je v jejich silách. Chodníky jsou v dobrém stavu, takže já jsem spokojená,“ řekla Monika Suchá z Hroznětína.