Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodiče stále čekají, zda jim školky přijmou dítě

Karlovy Vary – Zápisy do mateřských školek se už konaly a přišlo k nim zhruba 500 dětí.

21.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Čech

Nyní čekají rodiče na vyjádření školek, zda jim přijmou jejich potomky. Ti by se to měli dozvědět v polovině května.

„K letošním březnovým zápisům do mateřských školek zřizovaných městem Karlovy Vary dorazilo zhruba 500 dětí. Kromě karlovarských dětí, které mají bydliště v Karlových Varech, přišly k zápisům také děti z obcí, které mají s městem Karlovy Vary uzavřenou smlouvu. To jsou obce Jenišov, Hory, Pila, Teplička, Stanovice, Kolová a Andělská hora,“ uvedla Michaela Kousalová, tisková mluvčí karlovarského magistrátu.

Ovšem pro děti z těchto obcí je kapacita velice omezena. „Celkem dokážeme obcím, které mají s námi uzavřenou smlouvu, nabídnout po konzultaci s ředitelkami školek 30 volných míst. Zatím to vypadá, že budeme moci vyhovět všem zájemcům z těchto obcí. Samozřejmě ale jen těm, u nichž byla stejně jako u dětí s trvalým bydlištěm v Karlových Varech, splněna všechna kritéria pro přijetí,“ sdělil Filip Lepík, z Odboru školství Magistrátu města Karlovy Vary.

Ředitelka 2. Mateřské školy v Karlových Varech, která má osm odloučených pracovišť potvrdila, že letos přijmou 226 dětí. „Mohu potvrdit, že v letošním roce se hlásí opravdu hodně dětí. Do našich osmi zařízení jsme schopni letos přijmout 226 dětí. Momentálně je hlavním bodem našich porad to, které děti přijmeme. Konečný verdikt rodičům sdělíme do 15. května,“ uvedla ředitelka Alena Ammerová.

Ta zároveň okamžitě vyvrací, že by rodiče museli zaplatit nějaký poplatek, aby bylo dítě přijato. „Pro přijetí dítěte jsou kritéria a žádný poplatek se u nás samozřejmě neplatí. Pokud dítě nebudeme moci přijmout, tak se ho budeme snažit umístit do jiné mateřinky,“ dodala. Kritéria při přijetí dětí zvýhodňují také ty, jejiž maminka má stálé zaměstnání.

Zhruba stejný počet dětí přijme příspěvková organizace 1. mateřské školy v Karlových Varech. „Budeme se snažit přizpůsobit a přijmout tolik dětí, kolik bude potřeba. Zápisy k nám do školy se konaly již v březnu a rodiče se jejich výsledek dozví 29. dubna,“ řekla ředitelka Zdeňka Tichá.

To potvrzuje i zřizovatel těchto organizací Magistrát Karlovy Vary. „Každý rok dělá město vše pro to, aby bylo uspokojeno co možná nejvíce žadatelů. Při širším pohledu na problematiku zápisů dětí do školek v republikovém kontextu musíme zdůraznit, že se nám jako jednomu z mála měst daří. Také dále jednáme s řediteli Základních škol, aby zaváděli přípravné ročníky,“ dodala Kousalová.

V letošních roce by mělo být otevřeno více přípravných ročníků. Na školní rok 2010/2011 předpokládáme, že bude otevřeno sedm přípravných ročníků, což je více než v letech předchozích. Odliv předškoláků ze školek do přípravných ročníků totiž znamená další volná místa a zjednodušení situace. Zápisy do městských mateřských školek proběhly letos mnohem dříve než v předešlých letech, a to právě z důvodu, aby bylo možné případné nedostatky vyřešit včas,“ uzavřela mluvčí magistrátu.

S tím ovšem nesouhlasí rodiče dětí, kteří si myslí, že při přijetí dítěte rozhodují jiné věci a ne vypsaná kritéria. „Letos jsem byla se synem u zápisu do mateřských školek a celkem mě zaskočilo, když jsem se dozvěděla, že když školce daruji malý sponzorský dar, tak budu mít větší šanci, že syna přijmou. Nevím jestli je to pravda, ale řeklo mi to víc lidí. Jestli to opravdu takhle funguje, tak je to odporné,“ uvedla Alžběta z Karlových Varů.

Autor: Jakub Kopřiva

21.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Nehoda motorky. Ilustrační foto.

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Karlovarsko – Dvě hromadné nehody, při nichž to naštěstí odnesly hlavně plechy automobilů a záchranáři pomáhali jen jednomu lehce zraněnému, se staly v pondělí. Obě měli na svědomí řidiči náklaďáků.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení