Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sokolovská ulice bude po opravě zprůjezdněna ještě před Vánoci

Karlovy Vary — V období mezi 14. prosincem a 10. lednem stavbaři pracovat kvůli Vánocům nebudou.

4.12.2008 3
SDÍLEJ:

Klidová zóna. Karlovarský primátor Werner Hauptmann a stavbyvedoucí Lukáš Jára, který má na starosti rekonstrukci Sokolovské ulice, představili včera novou podobu této strategické ulice.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Ještě před letošními Vánoci bude zprůjezdněna část karlovarské Sokolovské ulice, která v těchto dnech prochází komplexní rekonstrukcí. Ve středu to přislíbil nejen karlovarský primátor Werner Hauptmann a jeho náměstek Petr Keřka (oba ODS), ale i představitelé Staveb silnic a železnic (SSŽ), které má opravu Sokolovské ulice na starosti, včetně stavbyvedoucího SSŽ Lukáše Járy.

„Příští týden, a to konkrétně v neděli 14. prosince, bude zprůjezdněn úsek mezi novým kruhovým objezdem u bývalé skatehaly až ke křižovatce ulic Sokolovská a Celní. Provoz bude od této doby v obou směrech,“ informoval primátor Hauptmann. Náměstek Keřka ho doplnil, že povrch komunikace bude zatím bez obrusné vrstvy, protože její pokládku v tuto dobu počasí znemožňuje.

V období mezi 14. prosincem a 10. lednem bude na Sokolovské klid. Stavbaři totiž přeruší na toto období práce kvůli vánočním svátkům. V tuto dobu budou jezdit po Sokolovské ulici autobusy městské hromadné dopravy podle původního jízdního řádu, tedy podle toho, který byl platný ještě před opravou.

„Desátým lednem začínáme na druhém úseku Sokolovské ulice, tedy v rozmezí mezi Elitou a pivovarem,“ upřesnil stavbyvedoucí Jára. Mluvčí radnice Jakub Kaválek upřesnil, že po dobu opravy bude provoz v tomto úseku rovněž jednosměrný.

Stavbařům se podařilo v rámci rekonstrukce Sokolovské ulice navýšit počet parkovacích míst o devět oproti zadávacímu projektu. „Celkově jich tu tak má být sto osmdesát,“ doplnil Jára.

I to je však pro místního podnikatele Miroslava Ševčíka, který proti naplánované opravě Sokolovské ulice inicioval petici, ve které mimo jiné upozorňoval na mrhání penězi, nedostatečné. Sám Ševčík se včera účastnil kontrolního dne, na kterém byli přítomni i zástupci radnice. „Nechápu to. Proč se tu plýtvá miliony? Nač nám jsou široké chodníky, zálivy a předěly na přechodech, které stojí tolik peněz?“ připomněl.

Podle stavbařů i představitelů radnice však má být Sokolovská ulice po opravě klidnou zónou, kde bude vybudován také nový Rybářský park. Ten se bude nacházet za budovou archivu, kde město vlastní dvě zahrady.

Podle upřesňujícího vyjádření primátora Hauptmanna máv novém parku stát i socha rybáře, o kterou obyvatelé této karlovarské čtvrti usilují. Není už přitom vyloučeno, že po rekonstrukci Sokolovské ulice, jejíž dokončení je plánováno na 28. červenec 2009, bude v této ulici Rybář omezena doprava pro nákladní vozidla.

Jana Kopecká, Jan Havelka

4.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

V Karlových Varech odvolili favorité voleb, hejtmanka Vildumetzová i ministr Ťok

Karlovy Vary - /FOTO, VIDEO/ Poměrně značný zájem je o volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v krajském městě Karlovy Vary.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení