Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uzavření Sokolovské ulice přidělalo motoristům vrásky

Karlovy Vary — Dopravní omezení, která vstoupila v platnost v sobotu, mohla podle názoru řady řidičů začít platit až po víkendu.

8.9.2008 8
SDÍLEJ:

Přes noc vše jinak. Část Sokolovské ulice je od sobotního rána uzavřena. Někteří řidiči si na tuto náhlou uzavírku stěžují, podle radnice však byla plánována dlouhodobě a lidé byli informovániFoto: DENÍK/Jan Havelka

Úlek a zmatenost. To byly pocity, které zažívali někteří řidiči, kteří v sobotu ráno chtěli projíždět Sokolovskou ulicí. Ta totiž byla podle harmonogramu její rekonstrukce právě v sobotu ráno uzavřena. Dopravní omezení zde budou dlouhodobá. Motoristé tak budou muset využívat objízdných tras.

„Ještě včera tady bylo vše normální, a najednou v sobotu ráno bylo vše jinak. Připadá mi to jako lehkovážnost stavební firmy i magistrátu, takto během noci pozměnit značení. Navíc nechápu, proč ta ulice byla uzavřena na víkend, to mi hlava nebere,“ posteskl si řidič Martin Bárta. „Chápu, že oprava je důležitá, ale takové náhlé kroky opravdu nemůžu vzít jako ideální řešení,“ dodal řidič.

Karlovarský magistrát však tato nařčení motoristů odmítá.

„Chápeme, že některým motoristům mohla uzavírka způsobit starosti, ale není pravda, že bychom ulici uzavřeli bez toho, aby o tom lidé věděli. Informace o tomto projektu už několikrát během řady měsíců prošly médii, byly v Radničních listech a také jsou na našem webu a na vývěsní tabuli na magistrátu,“ oponoval Lukáš Pokorný, mluvčí karlovarské radnice. „Vše tedy postupuje podle dohody se stavební firmou a není to náhlá uzavírka. Vše je podle stanoveného harmonogramu a na základě řady jednání se stavbaři,“ dodal mluvčí Pokorný.

Sokolovská ulice je tedy podle něj od soboty uzavřená v plánovaném rozsahu, to znamená od křižovatky s ulicí Celní ke křižovatce s ulicí Čankovskou.

„Vjezd do této části bude povolen vozidlům dopravní obsluhy, zásobování, veřejné hromadné dopravy osob a integrovaného záchranného systému,“ uvedl Pokorný.

V uvedeném úseku Sokolovské ulice bude zřízen jednosměrný provoz od křižovatky s Železniční ulicí po křižovatku s ulicí Čankovskou. Ve směru od křižovatky Sokolovské a Dolní Kamenné směrem do centra bude vyloučen veškerý provoz (jednosměrná ulice). Od křižovatky Sokolovské a Čankovské směrem ke křižovatce Sokolovské a Dolní Kamenné nebude vjezd vozidel omezen. Pro provoz na Sokolovské ulici a v ulicích Celní, Buchenvaldské, Majakovského, Železniční, Kosmonautů, Dělnické a Požární je zpracována situace (výkres), která je vyvěšena ve vstupním vestibulu budovy Magistrátu města Karlovy Vary na Moskevské ulici.

„Tento výkres obsahuje i dopravní značení na vybraných příjezdových komunikacích k Sokolovské ulici,“ dodal mluvčí.

Ode dneška budou zahájeny intenzivní práce na rekonstrukci Sokolovské ulice v uvedeném uzavřeném úseku. „Před zahájením prací v jednotlivých místech bude probíhat takzvaná pasportizace okolních domů, to znamená dokumentování jejich stávajícího stavu. Cílem pasportizace je dokladovat stav domů, případně jiných stavebních objektů, před prováděním rekonstrukčních prací za účelem případného porovnávání stavu stavebních objektů před rekonstrukcí Sokolovské ulice a po ní,“ informoval Pokorný.

Rekonstrukci provádí společnost Stavby silnic a železnic, a.s., pasportizaci provede spol. BARTOŠ – ENGINEERING. Při dokumentování stavebních objektů budou její pracovníci vstupovat do jednotlivých bytů, každý pracovník bude vybaven pověřovací listinou od zhotovitele.

Při hutnění spodních konstrukčních vrstev komunikací bude docházet k vibracím, jež se částečně přenesou do okolních domů. Tyto práce zahájí stavbaři zhruba ve druhé polovině září 2008 a provedou je s maximálním ohledem k okolním stavbám.

„O harmonogramu těchto prací a postupu občanů při případných poruchách na domech způsobených rekonstrukcí budeme informovat v dalších zprávách,“ přislíbil Pokorný.

Autor: Jan Havelka

8.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Marcel Vlasák, velitel karlovarské Městské policie

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se otevřely. Dnes a zítra přicházejí Češi k urnám

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku začali rozhodovat o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení