Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Soukromá základní škola byla oblíbená. Dostala výpověď

Karlovy Vary - Podle radního Emlera chce kraj zlepšit podmínky vysokoškolského studia v regionu

27.2.2012 8
SDÍLEJ:

Žáci 1. soukromé základní školy se zatím stále mohou učit. Co bude od nového školního roku, to učitelé nevědí. Ze současných prostor dostala škola od kraje výpověď.Foto: DENÍK/Petr Toman

Na jedné strane bezradnost a obavy učitelů, rodičů a žáků z budoucnosti, na té druhé argumenty kraje o nutnosti výpomoci vysokoškolskému studiu v regionu. A mezi tím výpověď z prostor Gymnázia a vyšší odborné školy pedagogické Karlovy Vary, které soukromá základní škola dosud užívá.

„V objektu jsme jedenáct let a nyní nám bylo krajským radním Vratislavem Emlerem a ředitelem střední pedagogické
školy Bohuslavem Peroutkou sděleno, že v objektu, kde se naše škola nachází, bude působit dálkové studium Bankovního institutu a dálkové studium Západočeské univerzity Plzeň. A kraj chce prý tomuto studiu vytvořit výborné podmínky pro působení. A my nevíme, co dál,“ vysvětluje jednatelka 1. soukromé základní školy Karlovy Vary Eva Juštíková.

V objektu je osm učeben a pět kanceláří. Eva Juštíková se pokusila s krajem dohodnout na paralelním působení obou zařízení v objektu. „Dálkové studium zde bude probíhat pouze v pátek odpoledne a v sobotu, kdežto žáci by budovu vytěžovali od pondelí do pátku. Sdělila jsem i hejtmanovi, zda je možné dát na misky vah luxus v podobě samostatné budovy se samostatným vchodem a na druhou studium žáku, kteří už školu navštěvují,“ doplnila Juštíková.

Kraj ale trvá na svém a s výpovědí pro základní školu už vyslovilo souhlas i krajské zastupitelstvo. Radní Emler je toho názoru, že škola byla o výpovědi včas informována. „Smlouva o pronájmu části prostor gymnázia a vyšší odborné školy pedagogické s vedením 1. soukromé základní školy byla uzavřena před pěti lety na dobu určitou. Vzhledem k tomu, že letos vyprší její platnost, a to k 31. červenci, inicioval jsem už v červnu 2011 setkání s jednatelkou školy Juštíkovou a upozornil jsem ji, že kraj smlouvu neobnoví. Už v té době jsme totiž přislíbili napomoci zlepšení podmínek pro VŠ studium v našem regionu. O to nás požádala Pedagogická fakulta ZČU Plzeň a Bankovní institut Karlovy Vary. Chceme jim poskytnout kvalitní a trvalé zázemí ke vzdělávání studentů v krajem zřizovaném gymnáziu,“ vysvětlil krajský radní.

Zároveň upozornil, že chtěl vedení této základní školy usnadnit situaci. „Oslovil jsem v červenci 2011 karlovarského primátora s prosbou, zda by škole mohl nabídnout náhradní prostory,“ doplnil.

Podle karlovarského náměstka Jiřího Klsáka město škole nabídlo náhradní prostory v Doubí. „Ty ale škola odmítla jako nevyhovující. Problém by měl tedy řešit kraj, ne my,“ uvedl Klsák.

V současnosti má 1. soukromá základní škola Karlovy Vary v pěti třídách celkem 41 dětí. V 1. tříde šest dětí, ve 2. tříde čtyri děti, ve 3. třídě deset, ve 4. třídě devet a v 5. třídě 12 dětí. „Z toho je jasně patrný sestupný trend v přijímání žáků. Ukončení smlouvy tedy neznamená žádný zásadní zásah do vzdělávání na základních školách, protože v Karlových Varech je podle mých informací dostatečná kapacita jak pro umístění celé školy, tak i jednotlivých žáků,“ konstatoval Emler.

Autor: Ivana Kalinová

27.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Snímky z míst hromadných dopravních nehod.
4

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

FOTO: Mladí, začínající rybáři závodili v lovu na udici už tradičně Na Kocandě

Karlovarsko - Přípravy a těšení na dětské rybářské závody se pokaždé nesou ve velkém napětí a očekávání. Nebylo tomu jinak ani Na Kocandě, kde proběhly další rybářské závody mladých, začínajících rybářů.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení