„Je to bohužel stále stejné. Ať se jedná o chodníky, nepořádek v Jabloňové ulici i další věci. Jediné zlepšení je podle mě nový supermarket, který se ve Staré Roli postavil,“ uvedl Jan Vigh z petičního výboru. Starorolští dokonce uvažovali, že se od Karlových Varů odpojí.

„Tato varianta je stále ve hře. Máme také ještě jednu myšlenku, ale tu zatím nechceme zveřejnit. Myslím, že město Starou Roli stále podceňuje, a to není dobře,“ doplnil Vigh.

Lidé ze Staré Role také o problematice své čtvrti diskutují i prostřednictvím internetových stránek. „Adresa je stararole1.estranky.cz. Návštěvnost je zhruba sedm set lidí měsíčně. Zde se hodně diskutuje, lidé probírají, co je trápí. Podle mě je to dobrá forma komunikace a zájem o tento web se zvyšuje,“ informoval Vigh.

Podle Lukáše Pokorného, mluvčího karlovarského magistrátu, však radnice na Starou Roli nezapomíná a řada připomínek lidí byla vyslyšena.

„Je dobře, že se zde udělal nový supermarket, což byla například jedna z připomínek Starorolských, že je zde málo obchodů. Zároveň jsme také investovali do vyklizení nepořádku v garážích v Jabloňové ulici. Chystáme také rekonstrukci ulice Závodu míru,“ vyjmenoval Pokorný. „Dále se zde snažíme vylepšit zeleň, lavičky a další věci. Také se připravuje rekonstrukce Lidového domu,“ dodal mluvčí.

Právě stav Lidového domu je jednou z věcí, kterou lidé hodně řeší na internetu. Lidem například vadí, že se o jeho opravě už hovoří několik let, ale tento záměr zůstává zatím pouze na papíře.