Už za rok, konkrétně na konci září příštího roku, by měla začít kompletní rekonstrukce Staré louky. Ta se týká nejen výměny povrchu a výsadby nové zeleně, ale vedení karlovarské radnice zde plánuje i několik novinek. Na Staré louce tak má například dojít k úbytku stánků, ale bude zde vybudována také zcela nová terasa nad řekou Teplá.

„Předpokládám, že do března příštího roku bychom dostali na tuto akci stavební povolení. Opravu Staré louky už jsme přednostně projednávali s majiteli sousedních pozemků, a tak už víme, že v tomto případě nenarazíme na žádné majetkoprávní problémy,“ uvedl náměstek primátorky Petr Keřka (ODS).

Do rekonstrukce Staré louky bude zařazena celá tato ulice až po náměstíčko před Grandhotelem Pupp, ale i část ulice Tržiště. „Pupp se chce k opravě připojit. Povrch prostranství před hotelem chce synchronizovat s novou dlažbou na Staré louce, takže charakter pěší zóny zůstane stejný,“ informoval Keřka.

Celkové náklady se podle předpokladů radnice pohybují kolem sto dvaceti milionů korun.

A co za tyto peníze město v této lokalitě pořídí?

„Součástí projektu je i oprava divadelní lávky. Vzrostlou zeleň vykácíme. Více se tak otevře prostor až k řece, kde vysadíme nové stromy. Nad Teplou přibližně v polovině Staré louky chceme vybudovat novou terasu, která by mohla sloužit například pro koncerty,“ upřesnil Keřka.

Samotnou ulici by pak měly pokrýt kamenné desky. Jak ale náměstek Keřka doplnil, budou v jiném zbarvení než na třídě T. G. Masaryka.

„V rámci této akce chceme však omezit i zásobování na Staré louce. To bychom chtěli koncentrovat do ulice Pod Jelením skokem. Také bychom si nepřáli, aby na zrekonstruované ulici i nadále postávaly audi a jiné podobné vozy,“ dodal Keřka s tím, že dojde i k redukci stánků a předzahrádek.

Stánky na Staré louce by podle něho měly mít informativní charakter a měly by případně sloužit jen k prodeji suvenýrů. S předzahrádkami město počítá jen na straně domů.