Atmosféra v Karlovarském symfonickém orchestru je stále napjatá. Postupně dochází k jednáním, která mají jediný cíl – uklidnit situaci v KSO a stabilizovat toto hudební těleso. Přesto však Unie orchestrálních hudebníků zvažuje stávku.
„Máme už jednačtyřicet podpisů a v nadcházejícíh dnech budeme řešit, zda přijeme stávkovou pohotovost,“ řekl Martin Petr, předseda Unie orchestrálních hudebníků.
Aktivní je i vedení orchestru a magistrát. Včera se mezi symfoniky vypravil ředitel KSO Zdeněk Vikor a náměstkové karlovarského primátora Dagmar Laubová a Petr Keřka. „Určitě chceme komunikovat a jednat, proto jsme se s hudebníky sešli. Podle mě se postupně daří situaci zklidňovat a také nacházet témata ke společným jednáním,“ řekl ředitel Karlovarského symfonického orchestru Zdeněk Vikor. „Další schůzku jsme si domluvili za čtrnáct dní. Do té doby budeme stále hledat možnosti řešení,“ dodal ředitel.
Ředitel orchestru už také dokončil avizované organizační změny. „Bohužel na návrh nepřistoupili dva členové KSO, kteří se nechali zastupovat advokátem a opakovaně nedbali na naší snahu se dohodnout,“ dodal Vikor.
Podle Unie orchestrálních hudebníků však jednání s městem a ředitelem KSO nepřineslo žádné větší výsledky. „Nazval bych to spíš mítinkem, při kterém nebyla nouze o zastrašování a slova lítosti. Žádný konkrétní návrh řešení však nepadl. Uvidíme, co přinesou další nadcházející jednání, ke kterým chceme přistupovat sice otevřeně, ale zároveň nechceme ustoupit s našich názorů,“ zmínil Petr.
Vyjádření zástupců karlovarského magistrátu se redakci v úterý bohužel nepodařilo získat.