Přestože v neděli zahajovala městem povolená nová burza v Dolní Kamenné na prostranství u bývalé Hypernovy a autobazaru, trhovci dali stejně přednost tradiční burze na u stadionu AC Start. Nově zřízené tržiště tak v podstatě zelo prázdnotou.

Trhovce upozorňoval u stadionu AC Start na novou burzu strážník Městské policie. „Ten měl jen upozornit, že vznikla nová burza podle nařízení města. Vše bylo naprosto v klidu, strážník neměl jiný úkol, než jen podat tuto informaci,“ uvedl Marcel Vlasák, velitel Městské policie. „Podle mých informací však trhovci zůstali na původním místě u AC Startu. K žádným konfliktům však nedošlo,“ dodal velitel Městské policie.

Radní ale povolení na provozování burzy na AC Startu zrušili. „Proti tomuto rozhodnutí protestujeme a budeme se bránit. Burza v neděli normálně běžela dál, akorát zde strážník upozorňoval naše prodejce na nové tržiště. Choval se ale korektně a slušně. Pouze plnil úkol,“ komentoval Vít Hořejš, jednatel AC Start, který tradiční burzu provozuje.

Podle Hořejše se příznivci nakupování na původní burze mohou těšit i další neděli. „Rozhodně budeme pokračovat i nadále a všechny znovu zveme, ať si ke stadionu AC Start přijdou nakoupit. Vše funguje dál,“ láká k návštěvě Vít Hořejš.