Protest a zásadní nesouhlas. To jsou zásadní důvody, proč se obyvatelé karlovarské čtvrtě Tuhnice minulý týden rozhodli pro sepsání petice. Ta je namířena proti aktuálním plánům vedení města a městské společnosti KV City Centrum, které chce v Krymské ulici mezi sportbarem CrijCos a mateřinkami vybudovat další tržiště.

„Nechápeme, jak mohli tržiště radní schválit. V minulosti tu totiž už takové úvahy byly, ale vedení města nakonec vždy ustoupilo lidem. První plány na tržiště se objevily už za exprimátora Lokvence. Ten ale řekl, že když jsou lidé proti, tržiště se v Krymské ulici budovat nebude. Další taková snaha přišla za exprimátorky Štorkánové. Tehdejší vedení města ale z naší strany narazilo na petici, a i ta radní přesvědčila a od záměru tržiště upustili,“ říká například Eva Linhartová.

V petičním výboru nejnovějšího protestu jsou zastoupeni předsedové společenství vlastníků hned z pěti sousedních domů v Tuhnicích, ale i rodiče dětí z obou mateřinek.

Místní lidé jsou natolik rozhořčeni z postoje současného vedení města, že jsou rozhodnuti v Krymské ulici zorganizovat i veřejné projednávání. V petici například upozorňují na to, že kvůli tržišti bude znehodnoceno jedno z mála klidových míst v této lokalitě. „My ho tady nechceme a nakupovat v něm také nebudeme. Otázkou pak zůstává, proč tu chce město tržiště přesto realizovat a čí zájmy vedení radnice hájí,“ shodují se obyvatelé Tuhnic.

Jednatel KV City Centrum a radní za ČSSD Martin Zeman zatím nechce vyvozovat žádné závěry. „Tržiště tu chceme realizovat proto, že nás naopak oslovili obyvatelé Tuhnic, že by ho tady chtěli. Pokud bude ale lidí, kteří s ním nesouhlasí, většina, budovat ho zřejmě nebudeme,“ konstatoval.

Podle Zemana KV City Centrum teprve začne řešit jednotlivá povolení a vyjádření.

„Pozemky máme díky rozhodnutí rady v nájmu. Až teprve nyní můžeme začít jednat se stavebním úřadem například o zahájení územního řízení,“ dodal radní Zeman.