Jak informovala policejní mluvčí Zdena Papežová, policie spočítala asi osmdesát aut a několik nákladních automobilů, které přivezly toalety a soundsystémy.

„Podle našich odhadů přijelo technařů kolem čtyř set,“ upřesnila Papežová.

Druhá letošní technoparty v Údrči, která má skončit dnes dopoledne, se podle ní obešla bez problémů. Je to přitom už šestá party na této soukromé louce.

„Jde o uzavřenou, soukromou, komornější akci. Její účastníci a organizátoři ji proto nechtějí prezentovat přes média. Neměli jsme důvod proti technařům zasahovat,“ dodala policejní mluvčí s tím, že i kontroly na silnicích kvůli alkoholu a drogám byly namátkové.

I když podle původních informací se měli technaři bavit až u šesti soundsystémů, nakonec se museli spokojit jen se třemi. U těch se v sobotu odpoledne bavila jen část z nich. Zbytek polehával na louce, někteří si v té době připravovali oběd.

„Jsem v Údrči podruhé. Byla jsem tu vloni v létě, ale to tu bylo více lidí. Někteří kamarádi jeli do Krásna, kde je o tomto víkendu také technoparty. Ale líbí se mi tu, protože je nás tu jen pár,“ podotkla technařka Jitka z Prahy.

Úklid louky nenechávají technaři až na dnešek. Někteří už uklízeli odpadky i během soboty.