Největší zájem od zaměstnavatelů je tradičně o obory číšník, kuchař, servírka, ale velký boom zájmu zažívají také stavební dělníci nebo zedníci. Potvrdil to Jiří Jiránek, zástupce ředitele úřadu. „Například o zedníky je nyní opravdu obrovský zájem, máme tady desítky nabídek na tuto práci. Dále se pak kromě prodavačů, servírek, nebo kuchařů hledá také hodně lékařů nebo stavebních dělníků,“ dodal zástupce ředitele.

Podle něj nemusí být problém, pokud zájemce o práci nemá na zaměstnání vzdělání. „Nabízíme nejrůznější druhy rekvalifikací různých zaměření. V podstatě je důležité, aby měl člověk zájem nějakou práci dělat, My samozřejmě rádi poradíme, pomůžeme vyřídit nezbytnosti, ale nemůžeme za uchazeče udělat všechno. Je důležité mít zájem a sledovat možnosti na trhu práce,“ dodal Jiránek.

Aktuálně se také objevila nabídka, o kterou by mohli mít zájem zaměstnanci porcelánek, které jsou nyní v krizi. „Firma Epiag Lofida z Dalovic právě hledá malíře keramiky. Shání se osmnáct pracovníků v tomto oboru,“ poradil zástupce ředitele.

Stále více nezaměstnaných lidí se také začíná snažit podnikat například v různých řemeslných oborech, na které mohou do rozjetí živnosti získávat od státu finanční podporu. Ta se rozděluje a adepty pro její získání vybírají a posuzují zaměstnanci úřadu práce.