VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veřejná služba: město zaměstná padesát lidí

Karlovy Vary – Po zavedení institutu veřejné služby, tedy veřejně prospěšných prací, na které musí nezaměstnaní jít, aby nepobírali peníze na úplném minimu, se objevily informace o tom, že obce nemají pro ně dost práce. Od té doby vzrostl počet nezaměstnaných, kterým skončí období, po které mají nárok na dávky v nezaměstnanosti.

7.10.2009 1
SDÍLEJ:

Jan Kopál, mluvčí magistrátu městaFoto: DENÍK/Archiv

My jsme se proto zeptali Jana Kopála, mluvčího karlovarského magistrátu:

Jaká je na karlovarském magistrátu v současné době situace? Mají nezaměstnaní dost práce? Je situace lepší, horší, nebo stabilní?

Nezaměstnané registruje v první řadě úřad práce, my je evidujeme s určitým zpožděním, kdy tito lidé přejdou do režimu dávek pomoci v hmotné nouzi. Klientů pobírajících tyto dávky po určitou dobu, kteří by mohli vykonávat veřejnou službu pro udržení výše dávek, registrujeme dlouhodobě přes tři sta a tento počet se v poslední době dramaticky neměnil. Situace tedy zůstává víceméně stejná. Znovu ale upozorňuji, že možné změny v nezaměstnanosti se v tomto počtu projeví až s delším odstupem.

Kolika lidem radnice nabídne možnost využití veřejné služby? Využije například dobrovolnické práce nebo lidem nabídne větší množství rekvalifikačních kurzů?

Veřejná služba je možností, kterou obce mohou příjemcům dávek nabídnout, pokud mají pro takovou službu využití. Město Karlovy Vary chce v první fázi nabídnout tuto možnost přibližně padesáti osobám měsíčně. Po prvních měsících pak chceme vyhodnotit, jestli se veřejná služba setkala s odpovídajícím zájmem ze strany klientů, či zda je potřeba kapacitu zvýšit, či snížit.

Klienty oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi také informujeme o aktuální nabídce míst pro dobrovolníky, a to ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Vlaštovka Karlovy Vary, které je registrovaným zprostředkovatelem dobrovolnické služby. Shromažďuje nabídky dobrovolnických míst a tato zprostředkovává. Co se týče rekvalifikačních kurzů a dalších opatření aktivní politiky zaměstnanosti, ty organizuje úřad práce.

(red)

7.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení