Za čtyři závody, ze kterých se mistrovství skládá, nachytal takřka 17,5 kilogramu ryb, což mu stačilo na druhé místo. Celkem závodně strávil u vody 24 hodin.

„Takříkajíc životní rybu jsem ale ještě nechytil,“ tvrdí úspěšný sportovní rybář a člen Místní organizace Českého rybářského svazu v Karlových Varech. A jaká je jeho vysněná ryba? „Dvoumetrový sumec,“ netajil se svým snem. „Zatím mám na svém kontě 83 centimetrů dlouhou štiku,“ doplnil.

Při závodech ovšem nejde až tak o velikost ryb. Při rozhodování se jury řídí mezinárodními pravidly, při rovnosti bodů pak rozhoduje váha nachytaných ryb.

„Všechny čtyři závody se letos uskutečnily na Labi. Hlavně první dva byly hodně náročné. Spousta favoritů při nich zůstala hluboko v poli poražených,“ zavzpomínal Josef Dohnal. Jeho cesta k úspěchu na mistrovství nebyla jednoduchá. Po prvním závodě mu patřila pátá příčka, po druhém byl dokonce první.

„Po třetím díle podniku jsem spadl na sedmé místo. Teprve poslední závod rozhodl o celkovém druhém místě. Měl jsem i smůlu. Při jednom ze závodů se mi utrhl velký kapr, kterého jsem už už tahal z řeky,“ nastínil cestu k titulu prvního vicemistra Dohnal.

O body v seriálu mistrovských závodů se pral společně s dalšími členy týmu F1 Karlovy Vary, kterými byli Petr Tóth a Josef Panocha.