Typickým příkladem je město Hroznětín, kterému další rozvoj komplikují hned dva problémy. „Zájem lidí je, na to nemá krize příliš velký vliv. Problémem ovšem je, že část našeho území leží v zátopovém území, což nám další rozvoj velmi brzdí,“ uvedl Jaroslav Rovný, starosta Hroznětína. „Navíc další pozemky v Hroznětíně spadají mezi chráněná ložiska kaolinu,“ dodal.

Město se však snaží s tímto problémem aktivně bojovat. „Budeme chtít udělat taková opatření, abychom zabezpečili vyjmutí pozemků ze zátopového území. S tím jsou spojená jednání s Povodím Ohře a také příprava nejrůznějších bezpečnostních opatření. Zároveň jednáme s kaolinkou, abychom další parcely dostali ze seznamu chráněných ložisek,“ konstatoval hroznětínský starosta.

Podle něj je o bydlení v Hroznětíne zájem. „Je to klidná lokalita, ze které je blízko do Nejdku, Karlových Varů i Ostrova. Proto se budeme snažit město i nadále rozvíjet, ale citlivě a s ohledem na naše občany,“ doplnil starosta Rovný.

Jiné věci řeší aktuálně i novorolská radnice. „Máme sice velkou výstavbu rodinných domů v Mezirolí, ovšem zde nejsou zcela vhodné komunikace. Proto musíme nyní investovat do zcela nových komunikací včetně chodníků,“ řekl Václav Heřman, starosta Nové Role.

Podle něj půjde o finanční zátěž. „Náklady na nové komunikace a chodníky v Mezirolí činí zhruba čtyřicet milionů korun. Na tento projekt budeme žádat i o dotace. Jinak jsme ovšem rádi, že je o novou výstavbu u nás zájem,“ doplnil starosta.