Meandr Ohře, který karlovarský magistrát vybudoval za starou vodárnou v Tuhnicích za padesát milionů korun, se topí ve vodě.

„Je to chyba projektu. Podívejte se, tady stačil malý bagr, aby vyhloubil příkop a voda by měla kam odtéct. Je to prostě mizerně udělané a všem to je jedno. Až to bude vysychat, pokud to vůbec vyschne, tak tady budou komáři. Tak to konečně napište, že stavební dozor tady prostě selhal. Práce pitomá,“ rozčílil se jeden ze stavbařů.

Vedení magistrátu je ale přesvědčeno, že práce firmy odvedly dobře. Důvodem stojící vody je vydatný déšť, který přijde vždy po velkých vedrech. Půda je vysušená a zatím nezarostlá trávou, a nezvládá tak vstřebat takové velké množství vody naráz.

„I když je půda oseta trávou, ta zatím nevyrostla do takové míry, aby dokázala vstřebat vodu a zabránit tak vytváření menších vodních ploch,“ uvedla mluvčí Michaela Kousalová.

Dodala, že půda a zelené plochy areálu jsou zatím v syrovém stavu. „Vše je teď otázkou času. Až zelené plochy zarostou trávou, měla by půda lépe vstřebávat déšť, a voda by tak na povrchu zůstávat neměla,“ řekla mluvčí magistrátu.