Nešlo však o hlavní soudní líčení v této věci, protože členové tohoto gangu už byli obžalováni z organizování zločinu, ale jednalo se pouze o líčení v rámci propuštění z vazby. Informovala o tom mluvčí krajského soudu Alexandra Vaňková.

„Soud obdržel 30. května zprávu o tom, že obhajoba napadla žalobu. Ze zákona je soud do jednoho měsíce od podání této žaloby povinen rozhodnout o vazbě,“ vysvětlila mluvčí Vaňková.

Včera si tak krajský soud pozval část gangu k výslechu.

„Ve čtvrtek budou výslechy pokračovat. Až pak soud rozhodne o vazbě,“ doplnila.

Jak poznamenala plzeňská státní zástupkyně, která případ dozoruje a jejíž jméno kvůli závažnosti kauzy redakce nebude raději zveřejňovat, hlavní líčení s členy gangu Zádamských ještě nebylo nařízeno. „Předpokládaný termín neznám. Nyní už je to věcí soudu,“ dodala.

Mluvčí krajského soudu Vaňková termín hlavního líčení také nezná. „V nejbližší době k němu ale nedojde,“ uzavřela Vaňková.

Bratry Milana a Petra Zádamské zastupuje v této věci právník Václav Vladař, který nebyl včera k zastižení. Před časem ale poznamenal, že jeho klienti se nebudou zatím k případu vyjadřovat.

Policie si na Zádamské došlápla vloni začátkem července, kdy během první vlny zatkla i údajného bosse skupiny Milana Zádamského.

Od té doby podnikli elitní policisté ještě dvě další zatýkací razie, v rámci nichž skončilo ve vazbě celkem dvanáct členů zločineckého gangu. Jeden z nich, Radek Handlíř, byl na konci loňského roku propuštěn z vazby.

Jeho stíhání pokračuje na svobodě.

Policii v této kauze velmi pomohla anonymní linka, na které se mohli svědci svěřit se svými zkušenostmi s tímto gangem.