Letošní zahájení lázeňské sezony se poprvé konalo v nové KV Areně. Tu večer navštívilo několik tisíc lidí. Karlovarský magistrát hodnotí letošní zahájení jako povedené a i v příštím roce by chtělo do této akce zapojit občany města.

„Ráno jsem navštívil Tuhnickou louku, kde bylo opravdu hodně lidí. Akce se povedla, ovšem nedostatky byly hlavně v úklidu nepořádku. Na tom se bude muset v příštím roce zapracovat. Slavnostní večer se poprvé konal v KV Areně, kam mohl přijít téměř každý,“ uvedl náměstek Petr Keřka.

Ředitel KV Areny Zdeněk Sysel potvrdil, že s městem již jedná o tom, co v příštím roce při zahájení změnit. „Na zahájení lázeňské sezony přišlo večer zhruba 2 800 lidí. Osobně jsem ovšem očekával, že by mohlo přijít ještě zhruba o 500 lidí více. Večerní program trval zhruba pět hodin. Už se bavíme o příštím zahájení,“ konstatoval ředitel arény.

V letošním roce byly do zahájení také zapojeny děti z místních škol. V tomto trendu chce vedení města pokračovat i v příštím roce. „Jsem ráda, že jsme do této akce zapojili i děti z karlovarských škol. Měla by se z toho stát tradice. Velké poděkování zaslouží také jejich učitelky, které se s nimi zahájení zúčastnily ve svém volném čase. Dětí, ale například i místních hudebních kapel bychom chtěli v budoucnu využívat více. Jednak z ekonomického důvodu, ale hlavně pro jejich šikovnost,“ řekla Jana Petříková, náměstkyně primátora.

Návštěvníci akce hodnotili pozitivně, hlavně program pro děti, který byl v letošním roce opravdu bohatý.