Přípravnou třídu pro předškolní děti připravuje od příštího září karlovarská Základní škola jazyků. Jde podle odborníků o skvělou možnost, jak nabídnout dětem alternativu – místo odkladu školní docházky a dalšího roku mezi dětmi v mateřince chodit už do ´školy´.

„Samozřejmě, nešlo by o výuku klasickou. Učilo by se tak maximálně dvě hodiny denně, včetně anglického jazyka. Ten se u nás běžně vyučuje od první třídy,“ vysvětluje ředitel školy Jiří Burian.

„Mnoho dětí, přesněji rodičů, odkládá nástup do prvních tříd svých ratolestí i kvůli možné nezralosti dítěte. Často je však zbytečné, aby kvůli hravosti děti chodily další rok do školky s mladšími dětmi. Mnohé z nich už znají písmenka, umějí základy počtů a podobně. V ´nultém´ ročníku se daleko lépe připraví na školní docházku, včetně důležitých návyků, souvisejících s učením a podobně,“ říká psycholožka Simona Králová.

V karlovarské Základní škole jazyků se budou děti od září učit v přípravné třídě v tak zvané školičce, kde je nyní první stupeň. „Dětí musí být nejméně deset ve třídě, tuto možnost vítají i cizinci — jejich děti budou na výuku v češtině daleko lépe připraveny,“ dodal Burian.