V rámci něj může vystupovat veřejnost i zastupitelé k záležitostem, které nejsou na programu jednání. Bod Různé byl bezdůvodně zrušen už před několika měsíci.

„Bod Různé máme. Vždyť pánové Homolka a Fujdiar z O co jim jde?!, kteří tu zastupují veřejnost, jsou přihlášeni do diskuse asi k deseti bodům,“ reagoval na výtky primátor Werner Hauptmann (ODS).

S tím ale nesouhlasil Vlastimil Lepík (KOA): „O co jim jde?! má sice možnost se přihlásit, ale my jako zastupitelé ne. My v rámci daného bodu musíme vždy hovořit k danému tématu.“

Primátor však stále trval na svém: „Máte nárok se vyjadřovat k čemukoliv.“

Náměstek Petr Keřka (ODS) si také přidal. „Pánové Homolka a Fujdiar by rádi provázeli na hale, ale bohužel na to nemají odbornou způsobilost,“ prohlásil Keřka. Homolka na to okamžitě zareagoval, že on takovou způsobilost ale má.

Monika Makkiehová (ODS) připomněla, že bod Různé byl v programu sedmnáct let. „Proč ho máte na radě, když vám na zastupitelstvu tolik vadí?“ podivovala se.

Vyškrtnutí bodu kritizoval i Jiří Kotek (SNK/ED), který vysvětloval, že chce opakovaně na zastupitelstvu řešit některé problematické věci, ale doposud mu koalice nedala šanci. „Konkrétně bych se chtěl bavit třeba o jízdném v MHD, protože to v programu není, ale přesto nemůžu,“ vysvětloval Kotek a primátor na to zareagoval, že pokud chce Kotek něco do programu zastupitelstva zařadit, může o tom vedení města informovat deset dní dopředu a bod se na jednání dostane.

„Tak to už tu bylo. Jenomže vy jste řekli, že ten bod nebyl řádně připravený,“ kontroval Lepík a Kotek připomněl, že daný materiál měl tehdy zpracovaný i písemně. Bouřlivou debatu zakončil radní Jiří Hejda (ODS), když prohlásil: „Já rád zvládnu demokracii, ne demagogii!“