Na provoz divadla, které město na konci roku přebírá zpět od manželů Heřmánkových, získala městská společnost, jež ho bude provozovat, přes půldruhého milionu, 350 tisíc navíc si vyžádala návštěva chorvatského prezidenta Stjepana Mesiće, za 670 tisíc zřídí radnice městský rezervační systém prodeje vstupenek a 500 tisíc získal odbor kultury na další oslavy 650 let od založení města.

Snad nejostřeji se debata vyhrotila při schvalování rozpočtového opatření na jednodenní květnový pobyt chorvatského prezidenta v Karlových Varech. Na ten primátorka žádala uvolnit 350 tisíc korun.

„Chtěla bych vědět, jak město vyfakturuje 250 tisíc za služby a 100 tisíc za pohoštění, kolik stál oběd a večeře. Zdá se mi, že 350 tisíc je skutečně nehorázná částka na jednodenní návštěvu. My se tady pak hádáme, že nemáme na seniory, děti, hromadnou dopravu a podobně,“ žádala po primátorce Vlkové (ODS) odpověď zastupitelka Monika Makkiehová (ODS).

„Pobyt chorvatského prezidenta nestál celých 350 tisíc. Jde o doplnění finančních prostředků na dlouhodobé akce města, které mu dodají lesk a úroveň,“ odpověděla primátorka. Na naléhání dodala, že finance na státnickou návštěvu si vyžádaly nákup vlajek, bezpečnostní služba a další výdaje.

„Snad nechcete tvrdit, že ochranu státní návštěvy zajišťuje město?“ žasla Makkiehová.

Zastupitel Jiří Kotek (SNK/ED) už si nebral servítky vůbec. „Chováte se jako staří bolševici. Rozhazujete, přestože z vašeho to neplatíte,“ upozornil vedení města Kotek. „Ještě že tady nepobyl týden,“ zaznělo pak z tábora opozice.