Jak však včera upozornila opozice, ten je stejně diskriminační jako ten stávající.

Zastupitel Jiří Kotek (SNK/ED) se například vedení města ptal na důvody změny řádu. Nikdo mu ale neodpověděl. K mikrofonu tak byl vyzván právník radnice Tomáš Vodenka.

„Koncepčně se v novém řádu nic nemění. Kostra jednacího řádu zůstala stejná. Důvod, proč jsme řešili změnu, byla například otázka náhradních jednání zastupitelstva,“ uvedl.

„V novém jednacím řádu zůstalo to stejné, co v předchozím, a je to stejně diskriminační. Radní Zeman to dnes zažil na vlastní kůži, když chtěl v jednom bodu diskutovat třikrát, což nelze. Ty limity jsou špatné. Na krajském úřadě je velmi tvrdý jednací řád, ale oproti tomu karlovarskému je příjemný a logicky řešený. Předpokládám ale, pane Keřko, že vy, až se dostanete po volbách na kraj, ho ale i tam zpřísníte,“ prohlásil Jaroslav Růžička (SNK/ED).

Náměstek Petr Keřka (ODS) na to reagoval, že na zastupitelstvu se diskutuje o bodech, které jsou na programu stejně tak, jako jsou v parlamentu.

„Ani já, ani pan Keřka však v parlamentu nesedíme. Tam jsou totiž navíc interpelace poslanců. A to je to, co jste nám odepřeli,“ kontroval na to Vlastimil Lepík (KOA).

„My do jednání nemáme právo vstupovat. Konkrétně já jsem měl učinit kroky pro založení výboru architektury. Svůj úkol jsem splnil. Termín byl dnešní den. Na programu jednání ale tento výbor není. Takhle vy konáte. My nemáme šanci na zastupitelstvu něco prosadit. Máme ale přitom stejná práva a povinnosti jako vy,“ dodal Růžička.