Bývalí disidenti a odpůrci totality se i tentokrát sejdou před hlavní poštou, kde zapálí svíce. Letošní připomenutí Dne boje za svobodu a demokracii nebude ale jen o nostalgii. Organizátoři ho totiž spojí s demonstrací proti stávajícímu vedení města.

„Naše polistopadová demokracie dosahuje letos plnoletosti, už to bude osmnáct let. Také letos proto bude v dolní části pěší zóny trochu nostalgie stárnoucích účastníků listopadových demonstrací. Demokracii je velmi těžké udržet, proto se snažíme přilákat „děti revoluce“, které se v její euforii narodily. Druhá část tohoto setkání se tedy bude týkat více mladých lidí,“ říká Jiří Kotek.

Podle něho půjde o důstojný a čilý podvečer, který naváže na poselství listopadu roku 1989. Akce začíná v 16,30. „Budeme si moci odpovědět na otázky Kdo vyhrál? či Jsme spokojeni?“ ptá se zastupitel Kotek.

Podle dalšího karlovarského zastupitele Petra Kulhánka, který se happeningu také účastní, není akce svolaná jen kvůli výročí.

„Především tu tak nepůjde o historii, ale o současnost. Chceme se tu sejít kvůli současné náladě, která panuje v našem městě, ale i v celé naší republice. O současné dění se bude jednat především,“ dodává Kulhánek.