Ani po uzákonění bodového systému neukázněných řidičů neubývá. Řada z nich stále porušuje pravidla silničního provozu. To potvrzují i statistiky karlovarského magistrátu.

„Za rok 2007 bylo v rámci právních řízení magistrátu města Karlovy Vary týkajících se jízdy pod vlivem alkoholu odebráno celkem 168 řidičských průkazů. Jedná se však o řidiče z celého území České republiky. Kolika řidičům v rámci Okresního ředitelství policie Karlovy Vary byl z nějakého důvodu ze strany Policie ČR odebrán, nelze fyzicky dohledat. Z Okresního ředitelství policie Karlovy Vary je to pak za alkohol 116 řidičů,“ potvrdil Lukáš Pokorný, mluvčí karlovarského magistrátu.

Vloni se vybodovalo 47 řidičů. „Za období od 1. ledna do 11. dubna se nám vybodovalo už 31 řidičů,“ doplnil mluvčí. Podle něj bohužel systém nevyhodnotí celkový počet odebraných bodů.

„Musím říct, že jsem očekával, že bodový systém bude pro spoustu řidičů větším strašákem. Jak se ale zdá, tak ten, kdo jezdí slušně, tak jezdí dál, a ten, kdo dělal přestupky a blbnul, tak se svých chyb nevzdá,“ uvedl zkušený řidič.

Přes půl milionu řidičů má alespoň jeden trestný bod.