Obrovský požár zasáhne karlovarskou multifunkční halu ve středu 10. června dopoledne. Na místě budou zasahovat složky Integrovaného záchranného systému, které nejprve evakuují na šest set návštěvníků arény, ošetří zraněné a hořící arénu uhasí.

„Zásahového cvičení se zúčastní Hasičský záchranný sbor Kalrovarského kraje, Sbory doborvolných hasičů, Zdraovtnická záchranná služba, Policie České republiky a Městská policie. Samozřejmě také vedení magistrátu a KV Arény,“ vysvětlil karlovarský primátor Werner Hauptmann. Šestisetčlenný kompars utvoří studenti středních škol. Podle primátora se bude konat vše tak, jako by šlo o reálnou pohromu.

„Záchranáři chtějí arénu před jejím otevřením prověřit. Je to rozsáhlý a stavebně i provozně složitý objekt. Cvičení má prověřit rychlost, s jakou na místo dojedou jednotlivé záchranné složky, organizaci a taktiku uvnitř haly, evakuaci diváků z hlediště či regulaci dopravy v okolí haly při mimořádné události,“ zdůraznil primátor. Lezci se budou slaňovat uvnitř haly, figuranté budou představovat zraněné i evakuované osoby včetně vozíčkářů, z nichž se část pokusí halu opustit vozidlem zaparkovaným v podzemních garážích.

Ve středu, kdy se v hale bude ostré cvičení záchranářů konat, musejí podle primátora občané počítat s tím, že doprava kolem haly bude omezena. „Simulovaný zásah těchto složek je před otevřením arény nezbytný. Jen tak se dozvíme, zda bychom takovou situaci zvládli rychle a efektivně, a kde máme slabiny,“ dodal Hautmann.