Nejdříve si dokázali v sobotu poradit v domácím prostředí se Strakonicemi a v neděli zdolali i Klatovy. V tabulce tak vyšplhali na průběžnou čtvrtou příčku.

TJ Thermia K.Vary 88
BK Strakonice 74

Zápas o čelo tabulky jednoznačně vyzněl ve prospěch domácích, kteří stejně jako předchozí kolo šli do zápasu s jednoznačným cílem prokázat vzestupnou formu. Thermie si po celé utkání držela až desetibodový náskok.

O výsledku tak paradoxně rozhodla první čtvrtina, kterou Karlovaráci vyhráli v poměru 23:12.

„Jediné, co bych hráčům vytknul, a to zejména křídlům, že byla slabší spolupráce s týmem. Celému týmu pak opět špatné procento daných trestných hodů. Pokud tyto činnosti nezlepšíme, budeme mít na hřištích soupeřů velké problémy. Pochvalu si zaslouží podkošoví hráči, kteří dominovali jak v obraně tak i v útoku,“ hodnotil sobotní vystoupení svého týmu trenér Zdeněk Pešek.

Body: Jiří Slavík 31, Pešek 16, Nechala 12, Rostislav Slavík 8, Hála 8, Boguský 8, Faul 5 – Čech 17, Tesař 12, Polák 7.
Po čtvrtinách: 23:12, 19:21, 24:17, 22:24.

TJ Thermia K.Vary 74
TJ Klatovy 43

V neděli zavítal na karlovarskou palubovku aktuálně poslední tým druholigové tabulky Klatovy. Soupeř se od startu sezony značně trápí, o čemž svědčí i první prohraná čtvrtina, kterou karlovarský tým vyhrál v poměru 17:4.

Poté však Thermie ubrala na tempu a hosté toho dokonale využili. Chleba se tedy lámal v závěrečné čtvrtině, kterou opět domácí odehráli velmi dobře. „Do poloviny utkání jsme pokazili více než dvanáct rychlých útoků, o trestných hodech ani nemluvě. Teprve důrazná domluva přinesla do našich řad koncentraci,“ zlobil se Pešek.

Body: J. Slavík 28, Pešek 20, R. Slavík 11, Faul 6, Boguský 4, Nechala 2, Jindra 2, Hála 1 – Hojda 12, Černý 9.
Po čtvrtinách: 17:4, 21:20, 14:10, 22:9.