Několikrát vykradené zahrádky, opakované pokusy o vyloupení bytů, scházení narkomanů v dětském parčíku, několik ubytoven se sociálně slabšími občany, nepřetržitý nonstop herny přímo v centru karlovarské čtvrti.

Takový je aktuální obrázek Bohatic.

Lidem už došla trpělivost a sepsali petici za zajištění pořádku a bezpečnosti. Tu k dnešnímu dni podepsala většina místních obyvatel.

„V Bohaticích bydlím od začátku roku a od té doby se mi na zahradě ztratilo již několik věcí. To ale nebyl ten hlavní impuls pro sepsání petice. Začali se na mě totiž obracet lidé, kteří měli podobné negativní zkušenosti. Prosili mě, zda bych jako známější osoba s tím nemohl něco udělat,“ říká iniciátor petice Ronald Němec, právník KV Areny a předseda sdružení Karlovy Vary pro mladé duchem.

Podle něho místním vadí hlavně drobná kriminalita, tedy především drobné krádeže.

Výjimkou ovšem nejsou ani případy, kdy chtěl zloděj v Bohaticích vykrást celý dům. To se stalo jedné lékařce. Ta přistihla zloděje se žebříkem v momentu, kdy ho chtěl přistavit k otevřenému oknu a tím se dostat do domu.

„Necítíme se tu bezpečně. Bydlím nedaleko dětského hřiště, na kterém se scházejí samí narkomané. Nedaleko něho je i nová ubytovna pro sociálně slabší občany, kteří nám klidu také nepřidají,“ stěžuje si jedna z maminek.

Lidé upozorňují i na nově otevřenou nonstop hernu. Za náhlým nárůstem kriminality může být podle některých i fakt, že v blízkosti je stavba, na které se pohybuje hodně nečesky mluvících dělníků.

Podle Němce by se o bezpečnost v Bohaticích měla postarat radnice. „Základní funkcí města je zajištění pořádku a bezpečnosti ve všech městských částech. Radnice musí udělat vše pro to, aby se lidé ve všech čtvrtích cítili dobře, a to nejen v centru. Myslím si, že pro městskou policii by neměl být problém sem zajet třikrát až čtyřikrát denně, i když má prý nyní podstav,“ dodává Němec, který petici za dva týdny předá primátorce Veronice Vlkové.

Město vlastní v Bohaticích jednu ubytovnu pro sociálně slabší, a to v Teplárenské ulici. Podle místních tu jsou v provozu podobné ještě dvě další, jejichž nájemníci ztrpčují lidem život. Jedna z nich se nachází na hlavní bohatické ulici, U Trati, pod kterou je právě dětské hřiště. Okolo této ubytovny se válí haldy odpadků. Na nepořádné nájemníky si stěžovali dokonce i popeláři, kteří právě vyváželi smetí.

Petici zatím velitel městské policie Marcel Vlasák nechtěl komentovat. „Až budu mít petici na stole a budu mít konkrétní připomínky lidí k situaci v Bohaticích, vyjádřím se k ní,“ uzavírá velitel Vlasák.